MİLADİNOVO /DEDELER/ KÖYÜNDEN 10 ÇOCUK BURSA'DA TATİL YAPTIPazartesi, 31 Ağustos 2009

MİLADİNOVO /DEDELER/ KÖYÜNDEN 10 ÇOCUK BURSA'DA TATİL YAPTIMiladinovo /Dedeler/ "Hristo Botev" ortaokulundan 10 çocuk geçen hafta Bursa'nın Osmangazi Belediyesi'nde bir hafta tatil yaptılar. Bu iki kardeş belediye proje icraatı ile gerçekleşti. Aynı şekilde Kırcaali Belediyesi Bursa'dan 10 çocuğu Bulgaristan'a davet ederek, Karadeniz şehri Ravda da ağırladı. Konu ile ilgili Dedeler köyü "Hristo Botev" ortaokulu Müdürü Sayın Bayram Hüseyin gazetemize şu bilgileri verdi:
"Okulumuzdan onar çocuk her yıl Bursa Osmangazi Belediyesi'ne misafir olup burada tatil yapma imkanı buluyor. Bu ziyaretler iki belediye başkanı tarafından imzalanan kardeşlik protokolinden sonra başlamıştır. Çocuklarımız Bursa'da çeşitli kültür etkinliklerine katılıyor, tarihi yerleri gezme imkanı buluyorlar, eğitim alanında da bilgiler alıyorlar. Bu kampların iki taraftaki çocuklar için çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Bu olanakları bizlere sağlayan Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis'e ve Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a teşekkür ediyorum."
Bu yaz Kırcaali Belediyesi Türkiye ve Yunanistan'daki kardeş belediyelerden 130 çocuğu Ravda kampında ağırladı. Belediye Başkanı müh. Hasan Azis'in özel gayreti ile Kırcaali bölgesinden alacı, fakir ve özürlü çocuklardan oluşan bir grup Ravda da kampa katıldı. Ayrıca Kırcaali'den çok sayıda öğrenci İzmir -Manisa, İstanbul- Gaziosmanpaşa ve Gümülcine'de kamplara katıldı. Bu çocukların toplam sayısı 300'ü aşmaktadır.


DİĞER HABERLER