Mineralni Bani – Çernooçene Yerel Girişim Grubu Derneğinin yıllık konferansı yapıldıÇarşamba, 29 Eylül 2021

Mineralni Bani – Çernooçene Yerel Girişim Grubu Derneğinin yıllık konferansı yapıldı

Mineralni Bani (Meriçler) - Çernooçene (Yenipazar) Yerel Girişim Grubu Derneğinin yıllık konferansı, derneğin çalışmalarına yoğun ilgiyle geçti.

İş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve tarım üreticilerinin temsilcileri ve Çernooçene ve Mineralni Bani belediyelerinin yönetimleri aktif katılım gösterdi.

Çernooçene köyünde yapılan toplantıda derneğin tüm ekibi hazır bulundu. Mineralni Bani - Çernooçene Yerel Girişim Grubu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Ferhat ve İcra Müdürü Yücel Lütvi derneğin faaliyetlerine yönelik bilgi sundu.

Onlar, katılımcılara önlemler, hazırlık aşamaları, proje başvuruları için temel kurallar ve gereklilikler hakkında bilgi verdi, derneğin aracılığıyla çeşitli tedbirler kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan projeleri anımsattılar.

Tedbirler için son teslim tarihlerinden önce proje tekliflerinin kabulünün başarıyla tamamlandığı anlaşıldı.

Dernekte görevli uzmanlar, “Stratejiyi geliştirirken küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda tarımsal işletmeler için yeni teknolojilerin geliştirilmesi, makinelerin devreye sokulması ve başka önlemler belirledik” dediler.

Her tedbir için destek başvurusunda bulunanların dikkate aldığı belirli eşik değerler ve miktarlar olduğuna dikkat çektiler.

Konferans katılımcıları ayrıca önümüzdeki 2022 yılı için faaliyet planının ana yönlerini ve önceliklerini belirlediler.

İsmet İSMAİL


DİĞER HABERLER