Mineralni Bani 20. Uluslararası Çocuk Etnik Azınlıklar Festivali’ne kayıtlar devam ediyorÇarşamba, 15 Mart 2023

Mineralni Bani 20. Uluslararası Çocuk Etnik Azınlıklar Festivali’ne kayıtlar devam ediyor

Mineralni Bani (Meriçler) Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 31 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerinde Mineralni Bani ilçesinde gerçekleştirilecek olan 20. Uluslararası Balkanların Çocukları Manevi Değerlerle Avrupa'da Çocuk Etnik Azınlıklar Festivali’ne katılım için kayıtlar devam ediyor. Festival, Bulgaristan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (KNSB) ve Prof. Dr. Jelyazko Hristov Hayırseverlik Fonu Derneği tarafından Mineralni Bani Belediyesi’nin desteğiyle organize edilmektedir.

Katılımcılar, festivalin web sitesi https://fond-knsb.com üzerinden kayıt yaptırabilir ve son başvuru tarihi 15 Nisan'dır. Festivalin amacı, bölgedeki etnik grupların özgün kültürünü korumak, ortak Avrupa kültür alanına yansıması ve Avrupa ile dünyanın kültürel çeşitliliğinin korunmasına katkıda bulunmaktır. Buradaki ana fikir, çocukların potansiyellerini geliştirmek, müzik ve dans sanatları alanında yeteneklerin ortaya konulması ve genç yeteneklerin keşfi için fırsatlar yaratmak ve ayrıca özel eğitime gereksinimi olan çocukların entegrasyonunu teşvik etmektir.

31 Mayıs 2023 saat 10:00'da Mineralni Bani'deki Açıkhava Tiyatrosu'nda 20. Uluslararası Çocuk Etnik Azınlıklar Festivali’nin açılışı yapılacak. Program, kapanış (gala) konserinin gerçekleştirileceği 1 Haziran öğleden sonra saatlerine kadar devam edecek. Konserde Bulgaristan'daki farklı etnik azınlıklara mensup ve bölgelerden ve yurt dışından çocuklar katılacak.

Açıklamada, “Bosna Hersek, Gürcistan, Hindistan, Moldova, Romanya, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Türkiye'den misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız” denildi.


DİĞER HABERLER