Mişevsko köyündeki yenilenen Halk Kültür Evi yeniden hizmete açıldıPazartesi, 19 Eylül 2022

Mişevsko köyündeki yenilenen Halk Kültür Evi yeniden hizmete açıldı

Cebel (Şeyhcuma) ilçesine bağlı Mişevsko (Küçükviran) köyü sakinleri ve misafirleri, köydeki yenilenen Halk Kültürеvi’nin açılış töreninde bir araya geldiler. Belediye Başkanı Necmi Ali, eski bir geleneğe göre açılış kurdelesini kestikten sonra yenilenen Halk Kültürеvi’nin açılışının hayırlı uğurlu olması için küçük bir bakır kapla yere su döktü. 1936'da kurulan Rodopska İskra Halk Kültürеvi, eğitsel ve kültürel faaliyetlerini genişletmek için yeni bir vizyona ve fırsatlara sahiptir.

Necmi Ali, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Her yatırımı deneyimliyoruz, çünkü ben ve ekibim her şeye sevgimizi katarak, büyük bir istekle yapıyoruz. Ve tabii ki, bugünümüzü kendimiz ve gelecek nesiller için inşa ettiğimiz anlayışıyla bunu yapıyoruz. Yüksek tempoda, profesyonelce çok çalışıyoruz, az parayla çok şey yapmaya çalışıyoruz, hem de güzel şeyler. Her Cebel ilçesi sakininin hak ettiği en yüksek standartlarda olan şeyler yapmaya çalışıyoruz.” diye belirtti.

Belediye Başkanı, “Hayat sadece sokaklar ve kaldırımlardan ibaret değil, onlar önemli, ama aynı zamanda küçük hemşehrilerimizi geleceğe hazırlayabilmek için sosyal hayatımıza ve kültürümüze de sahip çıkmalıyız. Onları bekleyen dünyada rekabetçi olmaları için hazırlamalıyız” diye ekledi.

Tadilat çalışmaları çatıda yapıldı, zemin kaplamalar yenilendi, tüm iç duvarlara alçı sıva uygulandı ve boyandı, kapı ve pencere doğramaları değiştirildi, dış cephe boyandı, koltuklar, aydınlatma armatürleri yenilendi, asma tavanlar uygulandı, avlu alanı iyileştirildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER