Mleçinolular, Ardino'da yapılan küçük kapılarda futbol turnuvasını kazandılarÇarşamba, 28 Eylül 2011

Mleçinolular, Ardino'da yapılan küçük kapılarda futbol turnuvasını kazandılarArdino'da (Eğridere) yapılan geleneksel sonbahar kültür şenlikleri programı dahilinde düzenlenen küçük kapılarda futbol turnuvasını Aydın Rıfkı'nın kaptanlığında oynayan Mleçino (Sütkesiği) köyünün takımı kazandı. Maçlar, Nilüfer Parkında bulunan futbol sahasında oynandı.
Yarışmada ikinci yerde Ertem Yılmaz'ın kaptanlığında Ardino 1 takımı, üçüncü yerde ise Sevgi Zeki'nin kaptanlığında Ardino 2 takımı oldu. Turnuvaya katılan takımlar, bir grupta herkes herkese karşı sistemine göre karşı karşıya geldiler.
Spor etkinliği, Alada Öğrenciler Spor Kulübü ve Ardino Belediyesi tarafından düzenlendi.
Gelenek üzere bu yıl da turnuvanın gol ustasına ödül verildi. Prestijli ödülü 5 gol atan Aydın Rıfkı kazandı. Organizatörler, dereceye girenlere teşvik edici para ödülleri sundular. Yarışmadan önce Mleçino ve Türkiye'den iş adamları birinci oldukları takdirde, ciddi miktarda prim sağlayacaklarını vaat etmişlerdi.
Futbol maratonunun kusursuz gerçekleştirilmesi için Ardino Belediye Çocuk Merkezinden Yordanka Koleva'nın çok emeği geçmiştir. Koleva, "Beklenildiği gibi, organizasyon çok yüksek seviyedeydi, tüm maçlar spor havasında geçti" diye paylaştı.


DİĞER HABERLER