Mobil ekipler, Momçilgrad ilçesinde yaşlılara ve engellilere yardımcı olacakSalı, 30 Nisan 2019

Mobil ekipler, Momçilgrad ilçesinde yaşlılara ve engellilere yardımcı olacakUzmanlardan oluşan mobil ekipler, Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesi'nin sınırları içerisinde ikamet eden yaşlılara ve engelli vatandaşlara yardımcı olacak. 15 ay sürecek olan yardım hizmetinden yaklaşık 50 kişi faydalanacak. Bu hizmetin sunulması, Momçilgrad Belediyesi'nin Sosyal Yardımlar Ajansı'na sunduğu 173 161 leva bütçeli proje teklifinin onaylanması sayesinde mümkün olacak.

Proje kapsamında Momçilgrad Ev Ortamında Sosyal Hizmet Merkezi çatısı altında yardım hizmeti sunulmasına başlanacak. Mobil ekiplerde sosyal hizmet uzmanları ve sağlık çalışanları ve gerekli olduğunda hekim yer alacak. Proje kapsamında sağlık hizmeti, evde bakım veya sosyal bakım hizmetleri sağlanacaktır. Gerekirse insanların sağlık testi ve danışmanlık yaptırması için tıp merkezlerine taşınmasına imkan sağlanacak.

Momçilgrad Belediye Başkanı Sunay Hasan,"Amacımız, engellilerin ve 65 yaş üstü yaşlıların yaşam kalitesini yükseltmektir. Özel ihtiyaçlarına göre onlara uzun vadeli sağlık ve sosyal bakım hizmetlerine erişim sağlayacağız" dedi. Belediye Başkanı, projenin gerçekleştirilmesinin, Engelliler ve Yaşlılar İçin Uzun Dönemli Bakım Hizmetleri Stratejisi'nin uygulanmasına katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.


DİĞER HABERLER