Moda tasarımcısı Fatih Osman Azerbaycan’ın Divası Aygün Kazimova’yı giydirdiCuma, 02 Haziran 2023

Moda tasarımcısı Fatih Osman Azerbaycan’ın Divası Aygün Kazimova’yı giydirdi

Azerbaycan’ın pop yıldızı, bestecisi ve aktrisi Aygün Kazımova, yeni bir tematik fotoğraf çekimleri için yeni görünümü konusunda Bulgaristan’dan genç moda tasarımcısı Fatih Osman'a güvendi.

Fotoğraflar, aynı isimli uzun metrajlı filmin yaklaşan galasıyla dünyayı bir kez daha fetheden bir kült haline gelen Barbie bebekten ilham aldı.

52 yaşındaki Diva, tamamı delikli ve kristal zincirlerle kaplı kırmızı lateks iki parçalı bir takım elbise seçti. Yetenekli genç tasarımcı, bir ayı aşkın bir süredir kendi moda evi Faith IN Fatih'in ekibiyle birlikte dünyaca ünlü yıldızın yeni görünümü üzerinde çalıştı. Fotoğraf çekiminin kreatif direktörlüğünü ise Paris Hilton ve Jennifer Lopez gibi ünlülerin görünümleri üzerinde çalışmış olan ünlü Rufat İsmail üstlendi.

Yapımın stilisti, Fatih Osman ile bir kez daha ortaklık yapan Berker Kuşku’dur. İkili, Türk pop müziğinin Süperstar’ı Ajda Pekkan'ın uluslararası projelerinde çalıştı ve şarkı klibi için Türkiye'nin Lady Gaga’sı Hande Yener'i giydirdi. Aygün'ün fotoğrafları kısa sürede hayranların onayını aldı ve sosyal paylaşım ağlarında binlerce beğeni aldı. Kazımova'nın 1,3 milyondan fazla takipçisi var ve hayranlarıyla Instagram'da günlük iletişim kurar.

Aygün Kazımova, tüm dünyada şarkılarıyla tanınan Azerbaycan'ın en başarılı ve popüler şarkıcısıdır. Kariyeri 1988 yılında Bakü Sonbahar 88 Müzik Festivali’nin birincilik ödülünü kazanmasıyla başladı. Arkasında 12 stüdyo albümü yapan şarkıcı, çok sayıda uluslararası müzik yıldızı ile de bir dizi düet yaptı. Bunlar arasında en çok 2012'de Kadınlar Dünya Kupası için yapılan bir şarkıda birlikte çalıştığı Amerikalı rapçi Snoop Dog ile Rus pop müziği yıldızı Philip Kirkorov’un isimleri öne çıkıyor.

2002 yılında "Azerbaycan'ın Onurlu Sanatçısı" unvanını alan Kazımova, bugüne kadar tüm ulusal etkinlikler ve bayramlar için ülkenin Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in tek favori şarkıcıdır. Başarılı şarkıcı ayrıca 2006 yılında Arif Kaziev'in yönettiği "Xari Bülbüller" adlı müzikal tiyatro oyununda başrol oynadı.

Genç tasarımcı Fatih Osman, buraya kadarki meydan okumalarla yetinmiyor ve bu sonbaharda gün ışığına çıkacak uluslararası yeni bir projeye hazırlanıyor.


DİĞER HABERLER