Momçilgrad, 69. Uluslararası Bulgaristan Bisiklet Turu'nun final etabına ev sahipliği yapacakPerşembe, 18 Ağustos 2022

Momçilgrad, 69. Uluslararası Bulgaristan Bisiklet Turu'nun final etabına ev sahipliği yapacak

Momçilgrad (Mestanlı), 69. Uluslararası Bulgaristan Bisiklet Turu'nun final etabına ev sahipliği yapacak. Avrupa'nın en eski ve en prestijli etkinliklerinden biri olan büyük ölçekli etkinlik, Momçilgrad Belediyesi ve Momçilgrad Rotary Kulübü tarafından desteklenmektedir. Uluslararası bisiklet turuna Sofya, Troyan, Gabrovo, Tryavna, Çirpan, Sliven (İslimye), Burgaz, Plovdiv (Filibe) ve Momçilgrad olmak üzere Bulgaristan’ın 9 şehrinden insan katılıyor.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, “Uluslararası Bisiklet Turu'nun spor turizminin gelişmesine katkı sağlayacağına ve ilçede turizm sektörüne destek olacağına inanıyorum.  Momçilgrad sakinleri için en iyi bisiklet sporcularının performanslarını canlı izlemenin ilginç olacağına inanıyorum. Yaklaşan yarışın daha fazla insanı bisiklet kullanmaya motive edeceğine ve Momçilgrad'ı Uluslararası Bulgaristan Bisiklet Turu'nun geleneksel bir ortağı haline getireceğine inanıyorum” diye kaydetti.

Yarış rotası yaklaşık 800 yarış kilometre uzunluğunda olup bir başlangıç, 2 yarı etap ve genel bir start ​​ile 4 etaba bölünmüştür. Yarışma, 28 Ağustos'ta Sofya'daki Ulusal Vasil Levski Stadı'nın ana girişinin önünde düzenlenen törenle resmi olarak başlatılacak.

Bisiklet turunu organize eden Bulgaristan Bisiklet Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “1 Eylül'de yapılacak olan son 5. etapta Çirpan - Momçilgrad kesimi boyunca 160 kilometrelik bir mesafe katedilecek. Bisikletçilerin yaptığı hıza bağlı olarak 16.30 ile 17.00 saatleri arasında şehrin en uzun caddesi olan Gümürcinska’dan geçecekleri Momçilgrad’a gelmeleri bekleniyor” denildi. Çirpan - Momçilgrad rotası, Bulgaristan turunda kullanılan en uzun iki rotadan biridir.


DİĞER HABERLER