Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif: "Üretim ve tarım alanlarında yatırım yapın"Salı, 26 Şubat 2013

Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif: Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı Akif Akif, Belediye İdaresi'nde düzenlenen görüşmede kent ahalisi ve çiftçilere üretim işine başlamak için Avrupa Birliği fonlarından mali kaynaklar alıp yeni iş yerleri açmaları için yardım etmeyi teklif etti.

Belediye Başkanı, "500, 5 bin veya 50 bin leva, yatırım ne miktarda olursa olsun gerçekten zor oluyor. Her zaman risk var ve büyük cesaret gerektiriyor. Fakat ilk adımları atmamız lazım, üretimde, tarımda 3-5 işçiyle başlayarak Momçilgrad'da iş imkanlarını geliştirmek zorundayız. Finanse etme fırsatlarını değerlendirmek açısından proje hazırlanmasında Belediye'nin size yardımcı olması için fikirlerinizi bekliyoruz" dedi.

Başkan, yerli vatandaşlara operasyonel programlar, Kırsal Kesimlerin Kalkınması Programı'nın sunduğu fırsatlar ve "Jeremy" girişimi üzere kredi sağlama imkanlarıyla tanıştırdı. Momçilgrad Belediyesi girişimcilere 10 yıl için tarım arazisi, sanayi alanlar sağlanması, kalkınma planı ve yatırım projelerinin en kısa sürede onaylanması konusunda yardımcı olabilir.

03631/7876 telefonundan daha ayrıntılı bilgi alınabilir.


DİĞER HABERLER