Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim’in Yerel Yönetimlerin Yıllık Buluşması’nda yaptığı konuşmaCuma, 24 Eylül 2021

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim’in Yerel Yönetimlerin Yıllık Buluşması’nda yaptığı konuşma

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı İlknur Kazim, Albena tatil beldesinde 19-21 Eylül tarihlerinde düzenlenen Yerel Yönetimlerin Yıllık Buluşması ve Bulgaristan Cumhuriyeti Ulusal Belediyeler Birliği (NSORB) Genel Kurul toplantısına katıldı. Belediye Başkanının toplantıda yaptığı konuşma şöyle: “Daha olağanüstü salgın durumunun ilk günlerinde yerel yönetim temsilcileri olarak bizler, Bulgaristan Cumhuriyeti Ulusal Belediyeler Birliğinin desteğini güçlü bir şekilde hissettik. Belediye yöneticileri ve belediyelerde görevli uzmanlar olarak sadece salgınla mücadelede ön saflarda yer alan kişiler olmakla kalmayıp aynı zamanda hemşerilerimizin sağlığı için önemli sorumluluklar üstlenen kişiler olduk.

Derneğin faaliyeti, bu zor zamanda hepimiz için hem destek hem de doğrudan karar alma süreçlerine katılma şansı verdi. Burada, koronavirüs pandemisine karşı mücadelede başarılı diyalog ve verimli işbirliği için NSROB yönetimine şükranlarımı sunmak istiyorum. Hızlı yanıt vermemiz ve tüm zorluklara yeterince tepki vermemiz gerekiyordu.

Bunun çalışmalarımızda çok olumlu sonuçlar verdiğine inanıyorum. İnsanların hayatlarını ve sağlıklarını korumanın yanı sıra birçok insanın işini korumayı ve yerel işletme temsilcilerini desteklemeyi başardık.

Belediyeler, sorunları ve beklentileri konusunda insanlarla doğrudan temaslarda bulunuyor, bu nedenle belediye başkanları olarak her gün hızlı bir şekilde yanıt vermeye ve tüm zorluklara yeterli eylemlerle yanıt vermeye çalışıyoruz.

Belediye başkanları olarak bizler, ister şehirde ister ilçe merkezine en uzak mahallede yaşasın, her sakine hizmet etmek üzere seçilmişizdir. İnsanların yardımımıza ihtiyacı var, bizim de onların desteğine ve güvenine ihtiyacımız var. Bu karşılıklı bağımlılık, ilerlememizi ve gelecekte yaşanacak değişimlere ve zorluklara hazır olmamızı sağlayan gücümüzdür. Birlikte her zaman daha fazlasını yapabiliriz!”


DİĞER HABERLER