Momçilgrad Belediyesi, elektrikli otomobil satın almak için proje başvurusu yapacakCuma, 28 Mayıs 2021

Momçilgrad Belediyesi, elektrikli otomobil satın almak için proje başvurusu yapacakMomçilgrad (Mestanlı), elektrikli otomobil satın almak için proje teklifinin finanse edilmesi üzere başvuruda bulunacak. Buna ilişkin karar, Belediye Meclisinin son toplantısında alındı.

Belediye Meclis üyeleri, belediyenin Elektrikli Araçların Kullanımını Teşvik Etmek İçin İklim Yatırımı Programınca Ulusal Güven Ekofonu'na başvuru yapması üzere bir proje teklifi hazırlamasına ilişkin karar taslağını onayladı.

Elektrikli otomobil kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik proje kapsamında sağlanan finansman 20 bin leva tutarında olup belediyeye hibe edilecek. Momçilgrad'ın merkezinde elektrikli arabalar için bir şarj istasyonu kurma olasılığı değerlendiriliyor.

Bu, Momçilgrad Belediyesinin uygulayacağı ekoloji ile ilgili bir başka proje. Bu yıl içinde şehir genelinde belli noktalara yeraltı çöp konteynerleri yerleştirildi ve diğer çöp konteynerlerinin çoğu değiştirildi. Geçen yıl belediye, çöp ücreti ödemelerinden yapılan kesintilerden toplanan kaynaklarla yeni bir atık toplama kamyonu satın aldı.


DİĞER HABERLER