Momçilgrad Belediyesi heyeti, kardeş şehir Yassıköy’de bir festivale katıldıSalı, 20 Eylül 2022

Momçilgrad Belediyesi heyeti, kardeş şehir Yassıköy’de bir festivale katıldı

Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesi'ni temsilen bir heyet, kardeş şehir Yunanistan'ın Yassıköy (Yasmos)  şehrinde düzenlenen 2. Barış ve Demokrasi Festivali'ne katıldı. Burada iki gün boyunca zengin içerikli kültürel etkinlikler ve spor müsabakaları programı sunuldu.

Momçilgrad heyetine Belediye Başkan Yardımcısı Gülüzar İsmail ve İnsani Yardım Faaliyetleri Daire Başkanı Müzeyda Paşalı başkanlık ettiler. Heyette Momçilgrad Türk Kültür, Sanat ve Etkileşim Derneği’ne bağlı Nuray Hılmi'nin yönetmenliğindeki Rodop Esintileri Halk Oyunları Topluluğu da yer aldı. Kızlar, sahne performanslarıyla kardeş Yunan şehrindeki izleyenleri büyülediler.

Festival programı kapsamında bir araya gelen Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye'den belediyelerin temsilcileri yerel özyönetimle ilgili güncel konuların yanı sıra kamusal yaşamın çeşitli alanlarında iş birliği fırsatlarını tartıştılar.

Belediye Başkan Yardımcısı Gülüzar İsmail, programda yaptığı selamlama konuşmasında şunları söyledi: “Bu tür festivaller, belediyeler arasında ortak projeler ve girişimler için yeni fırsatların kapısını aralamakla kalmıyor, aynı zamanda farklı kültürlerin birbirini tanımasına da yardımcı oluyor. Momçilgrad ve Yassıköy arasındaki iyi ilişkilerin gelecekte de başarılı bir şekilde gelişmeye devam edeceğine inanıyoruz”.

Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, Gülüzar İsmail’e bir teşekkür plaketi verdi.


DİĞER HABERLER