Momçilgrad Belediyesi kültürel tarihi mirasını tanıttıÇarşamba, 25 Nisan 2012

Momçilgrad Belediyesi kültürel tarihi mirasını tanıttıMomçilgrad /Mestanlı/ Belediyesi 19-21 Nisan tarihlerinde Veliko Tarnovo'da düzenlenen 9. Uluslararası Kültür Turizmi Fuarında belediye kapsamında bulunan kültürel tarihi varlıkları ve doğa harikalarını tanıttı. Ziyaretçiler Tatul köyü çevresindeki Orfeyus Tapınağından başka, tarihçilerin bildiği, fakat çoğunlukta turistlerin haberdar olmadığı Harman kaya Tapınağı, 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gecede Dambalı Tepesinin taş kütlesinden aşağıya doğru akan suyun şifalı olduğu inanışları, doğa harikası olan Taşlaşmış Orman, tatil ve dinlenme yerleri, Raven çevresindeki asırlık meşe ağaçları ve başka ilginç yerlerle tanıştılar. Belediyenin açtığı sergide yer alan bölgeden yarı değerli taşlara yoğun ilgi gösterildi.

Kırcaali İli Belediyelerinden fuara sadece Momçilgrad Belediyesi katıldı. Kültür Turizmi Fuarında 30 Bulgar belediyesi, sivil toplum kuruluşları ve yurt dışından 13 katılımcı turizm yapılarını tanıttılar. Fuarda Polonya, Arjantin, Endonezya, Güney Afrika Cumhuriyeti büyükelçilikleri, Macaristan ve Ermenistan'dan belediyeler, Yunanistan'ın Serez, Fransa'nın Bayonne, Çin'in Sian, Rusya'nın Tver, Romanya'nın Yaş, Malta'nın Tarşin ve Sırbistn'ın Niş kentleri yer aldılar.

Kültür Turizmi Fuarı, Tsarevgrad Tarnov Belediye Turizm Ajansı ve Veliko Tarnovo Belediyesi tarafından Bulgaristan Tur Operatörleri ve Seyahat Acenteleri Birliği, Bulgaristan Otel ve Restoranlar Birliği ile ortaklaşa olarak Ekonomi, Enerji ve Turizm Bakanlığı ile Veliko Tarnovo "Aziz Kiril ve Metodious Kardeşler" Üniversitesinin desteğiyle organize edilmiştir.


DİĞER HABERLER