Momçilgrad Belediyesi, sıcak öğle yemeği hizmetinin uzatılması için başvuracakCuma, 30 Eylül 2022

Momçilgrad Belediyesi, sıcak öğle yemeği hizmetinin uzatılması için başvuracak

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Meclis üyelerinin olağan toplantısında oy birliği ile alınana karara göre, belediye Gıda ve / veya Temel Malzeme Desteği Operasyonel Programı kapsamında finanse edilen “Momçilgrad’da Sıcak Öğle Yemeği” projesi süresinin uzatılması için başvuru yapacak. Belediye Meclisinin kararı, Momçilgrad ilçesindeki savunmasız durumdaki gruplara ait en muhtaç kişilere 1 Ekim 2022'den 30 Eylül 2025'e kadar 3 yıl boyunca sıcak bir öğle yemeği sağlayarak yardım edilmesini sağlar. Böylece sosyal hizmet sunumunun kesintiye uğraması önlenecek. Halihazırda ilçede toplam 620 kişiye sıcak öğle yemeği hizmeti veriliyor.

 Sıcak bir öğle yemeğinin sağlanması, temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayamayan ve günlük ek desteğe ihtiyaç duyan kişi ve ailelere yöneliktir. Sosyal hizmet, engelli veya sağlık sorunu olan ilçe sakinlerinin yanı sıra zorluk çeken veya kendi kendine hizmet edemeyenleri de kapsar.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, konusuyla ilgili şunları söyledi: “Arzumuz, ister şehirde ister en uzak mezrada yaşıyor olsun, şartlara uyan her kişiye ulaşmaktır. Sosyal hizmetlerin sağlanması, görev süresinin başlangıcında ekibimiz tarafından verilen taahhütlerin bir parçasıdır” diye kaydetti.


DİĞER HABERLER