Momçilgrad Belediyesi yaklaşan Noel ve Yılbaşı için zengin bir kutlama programı hazırladıPerşembe, 01 Aralık 2022

Momçilgrad Belediyesi yaklaşan Noel ve Yılbaşı için zengin bir kutlama programı hazırladı

Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesi, bu yılki yaklaşan Noel ve Yılbaşı için zengin içerikli ve çeşitli bir kutlama programı hazırladı. Başlangıç, 2 Aralık Cuma günü Nuri Turgut Adalı Şehir Parkı’nda yer alan Noel ve Yılbaşı ağacının ışıklarının yakılmasıyla verilecek. Programın özel konukları, Momçilgrad'ın çocuklarına tatlı ikramlarında bulunacak olan Noel Baba ve Pamuk Prenses olacak. Programda Momçilgrad Belediye Çocuk Kompleksi’nin (ODK) bünyesinde faaliyet gösteren Kişisel Gelişim Destek Merkezi çatısı altındaki amatör sanatçı gruplarındaki çocuklar sahne alacaklar.

12 Aralık - 5 Ocak tarihleri ​​arasında yerel tüccarlar ve üreticiler lezzetli yiyecekler ve el yapımı Noel ve Yılbaşı için hediyelik ve anmalık eşyalar sunacaklar. Bu, Momçilgrad'ın merkezine ilk defa kurulacak Noel ve Yılbaşı Pazarı sırasında gerçekleşecek.

21 Aralık'ta Nov Jivot Halk Kültürеvi ve ODK’nın çatısı altındaki amatör sanatçı grupları bir kutlama konseri sunacak. Konser, Nov Jivot Halk Kültürеvi salonunda saat 17.30’da başlayacak.

30 ve 31 Aralık tarihlerinde, art arda iki akşam şehrin sakinleri ve misafirleri için bir müzik programı planlanıyor. 30 Aralık'ta pop folk şarkıcısı Dimana şehir parkında bir konser verecek. Konser, saat 19.00’da başвayacak.

Yılbaşı gecesinde DJ Petyo Hristov, çalacağı remix şarkılarla keyifli anlar yaşatacak. Saat 22.00'de başlayacak şenlikte hazır bulunanlara Momçilgrad Belediyesi tarafından sıcak şarap ikram edilecek. 2023 yılının ilk dakikaları geleneksel hora oyunları ve Momçilgradlı türkücü Filip Sinapov'un seslendireceği türkülerle  karşılanacak. Tam yeni yıla girildiğinde geleneksel havai fişek gösterileri de yapılacak.


DİĞER HABERLER