Momçilgrad Belediyesi yeni projesine start verdiCuma, 28 Şubat 2014

Momçilgrad Belediyesi yeni projesine start verdiMomçilgrad (Mestanlı) Belediyesi'nin gerçekleştirdiği "Momçilgrad Belediyesi'nin Yürüttüğü Politikaları İzleme ve Kontrol İçin Mekanizmalar Oluşturulması" projesinin giriş konferansı yapıldı. Projenin temel amacı, ilçe düzeyindeki idare birimlerinin yerel toplumun beklentileri doğrultusunda strateji belgeler hazırlama ve uygulama konusunda desteklenmesidir.

Proje faaliyetleri ilçede yürütülen politikaları izleme, kontrol ve değerlendirme mekanizmaları oluşturma, ilçe kalkınma planı hazırlama, bölgesel kalkınmayı planlama ve yönetme, ilçenin gelişimi ve yönetimi konusunda bölgesel politika planlama ve uygulama sürecinde tüm hedef grupları celbetmek için uygun koşulların yaratılmasıdır.

Proje süresince yapılan analiz ve ilçe kalkınma planının tanıtımı için bir tartışma forumu düzenlenecek. Belediye tarafından artık 2014-2020 dönemine ilişkin gelişim vizyonu, amaçlar ve belediyenin öncelikleri hakkında kamuoyunun beklentileri konusunda bir araştırma yapılıyor. Bu çalışma yerel toplumun spesifik ihtiyaçları, görüşleri ve tavsiyelerinin tespit edilmesine imkan sunacak. Böylece ilçenin gelişimi için yeni önceliklerin belirlenmesi amaçlanıyor. Beklenen sonuçlar, şeffaflık oluşturmak, faaliyetler hakkında rapor sunmak ve yönetim sorumluluğu sağlanmasıdır.

Proje tasarısının başarılı bir şekilde savunulmasıyla Momçilgrad Belediyesi, İdari Kapasite Operasyonel Programınca finanse edilmesini sağladı. Aksi taktirde İlçe Gelişim Planı hazırlamak için gerekli kaynakların 2014 Bütçesi'nden ayrılması gerekecekti. Projenin süresi 9 ay. Toplam 7 828,70 leva tutarındaki proje 31 Temmuz 2014 tarihinde sona ermelidir.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER