Momçilgrad Belediyesi, Yılın Belediye Başkanı Yarışması’nda 7 kategoride yarışıyorÇarşamba, 29 Eylül 2021

Momçilgrad Belediyesi, Yılın Belediye Başkanı Yarışması’nda 7 kategoride yarışıyor

Bulgaristan belediyelerinin bilgi portalı www.kmeta.bg  tarafından 9’uncusu organize edilen Yılın Belediye Başkanı Yarışması’nda oylama başladı. İnternete erişimi olan ve 18 yaşını doldurmuş her Momçilgrad (Mestanlı) ilçesi sakini, https://www.kmetnagodinata.bg/bg  web sitesi üzerinden oy kullanabilir.

Ulusal İstatistik Enstitüsü (NSİ) tarafından sağlanan en son verilere göre belediyeler büyük, orta ve küçük olmak üzere üç bölüme ayrıldı. Momçilgrad Belediyesi, küçük belediyeler kategorisinde yarışıyor. Oylamaya katılan vatandaşlar, başarılı bulduğu belediyeleri ve dolayısıyla belediye başkanlarına Yılın Belediye Başkanı, Vatandaşların Belediye Başkanı, Smart City (Akıllı Şehir), Spor ve Gençlik Girişimleri, Kentsel Çevre, Turizm ve Kültür veya Yeşil İlçe olmak üzere 1’den 7’ye kadar kategoride oy verebilirler. 

Oylama 13 Ekim'e kadar sürecek. İki gün sonra Yılın Belediye Başkanı Yarışması’nda oylama sonucunda farklı kategorilerde derece elde eden belediye başkanlarının isimleri resmi olarak açıklanacak.


DİĞER HABERLER