Momçilgrad Belediyesi, yolların tamiratına ilişkin proje kazandıÇarşamba, 28 Kasım 2012

Momçilgrad Belediyesi, yolların tamiratına ilişkin proje kazandıMomçilgrad (Mestanlı) Belediyesi idaresi altında bulunan yol ağından toplam 24, 392 kilometre uzunluğunda yolların yeniden yapılandırılması ve onarımına ilişkin bir proje kazandı. Proje sözleşmesi 27 Kasım 2012 tarihinde Devlet Tarım Fonu ile imzalandı. 5 855 564,00 leva tutarındaki projenin finanse edilmesi tamamen onaylanmış.

"Momçilgrad Belediyesi'nde Mevcut Belediye Yollarının Yeniden Yapılandırılması ve Onarılması" adlı projeye göre 11,980 km uzunluğunda Zvezdel-Neofit Bozveli-Nanovitsa yolunda yeniden yapılandırma ve onarım çalışmaları yapılacak. Ayrıca Cebel-Çakaltsi-Slınçogled-Cebel-Momçilgrad-Zagorsko-Sadovitsa ve Balabanovo-Cebel/Sedlari-Sadovitsa ve Sedlari-Vırhari yollarının ve ek olarak toplam 4,035 km uzunluğunda Zagorsko-Sadovitsa ve Sedlari-Gradinka yollarının genel tamiratı yapılacak.

Bunun dışında toplam 8,37720 km uzunluğunda Momçilgrad-Nanovitsa / Raven-Bivolyane yolu yeniden yapılandırılıp tamir edilecek.

Yolların yeniden yapılandırılması ve onarılması Nanovitsa (Ali Bey Konağı), Neofit Bozvelievo (Alfatlı), Lale (Karaköy), Celepsko (Celepler), Zvezdel (Güren), Raven (Yeni Cuma), Bivolyane (Mandacılar), Kos (Aladereköy), Zagorsko (Sulumlu), Sadovitsa (Başsaçlı) ve Sedlari (Semerciler) köylerinde insan ve mal taşımacılığını kolaylaştıracak ve yol trafik kazalarının azalmasına neden olacak.

"Momçilgrad Belediyesi'nde Mevcut Belediye Yollarının Yeniden Yapılandırılması ve Onarılması" adlı proje, Kırsal Kesimlerin Kalkınması Programı'nın Kırsal Bölgelerde Nüfus ve Ekonomi İçin Temel Hizmetler 321 Nolu Tedbiri üzere gerçekleştiriliyor. Şu anda uygulayıcı şirket seçimi yapılması üzere ihale prosedürü açıldı. İnşaat ve tamir işleri 2013 yılında bahar mevsiminde başlayacak ve 30 ay içerisinde yerine getirilerek en son 15 Temmuz 2015 tarihinde bitmesi gerekiyor.

Not: Onarım yapılacak yollar, yukarıda verilen haritada siyah renkle belirtilmiştir.


DİĞER HABERLER