Momçilgrad Belediyesi, Zvezdel’de tüm idari hizmetlerini bir araya getiriyorÇarşamba, 28 Nisan 2021

Momçilgrad Belediyesi, Zvezdel’de tüm idari hizmetlerini bir araya getiriyorMomçilgrad (Mestanlı) Belediyesi, Zvezdel köyü sakinlerine ve çevredeki yerleşim yerlerine daha kolay ulaşım için tüm idari hizmetlerin tek bir binada sağlanması için onarım çalışmaları başlattı.

Faaliyetlerin tamamlanmasının ardından Zvezdel'deki kamu binası tamamen yenilenecek. 2020 yılında bu, binanın doktor ve diş hekimi muayenehanelerinin bulunduğu bölümünde tamir yapıldı. Şu anda yürütülen faaliyetler arasında çatı yapısının onarımı, eski pencerelerin değiştirilmesi, cephenin yenilenmesi ve yeniden boyanması yer alıyor. Böylelikle idari hizmetlerin yanı sıra konut sakinlerine kolaylık sağlamak için sosyal ve sağlık hizmetleri de sunulacak. Bina aynı zamanda bölgedeki polis müfettişine ve yerel postaneye de ev sahipliği yapacak.

Proje tamamen belediye bütçesinden finanse edilmektedir. 1000'den fazla kişinin yaşadığı Zvezdel, Djelepsko, Pazartsi, Austa, Konçe, Sedefçe, Sindeltsi, Karamfil, Çayka ve Kremenets olmak üzere 10 köy sakini, yenilenen binada kurumların hizmetlerinden yararlanacak.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazım ekibinin amacı, belediye arazilerindeki daha önemli kamu binalarının kademeli olarak yenilenmesi.Bundan önce Raven köyünde belediye binası ve Nanovitsa köyünde sağlık binası onarıldı.


DİĞER HABERLER