Momçilgrad Belediyesi'nin Kültür Etkinlikleri Takvimi ele alındıPazartesi, 26 Ocak 2015

Momçilgrad Belediyesi'nin Kültür Etkinlikleri Takvimi ele alındıMomçilgrad (Mestanlı) Belediyesi, kültür etkinlikleri takviminin hazırlanmasıyla ilgili olarak kültür alanında faaliyet gösterenler, halk toplum merkezleri temsilcileri, okul müdürleri ve toplumun ileri gelen isimleriyle görüşme düzenledi. Görüşmede okul dışı eğitime ilişkin çeşitli çalışmalar, yeteneklerin geliştirilmesi, çeşitli okul, ilgi alanına uygun kulüpler ve başka konular da ele alındı.

Belediye Başkanı Akif Akif, halk toplum merkezleri çalışanlarını selamlayarak, Momçilgrad İlçesinde kültürün gelişimi için halk toplum merkezlerinin büyük önem arz ettiğini vurguladı. Başkan, yerel yönetimin daha fazla çocuk ve gençleri kapsayacak şekilde kültür sektörünü desteklemeye devam edeceğini kaydetti.

Belediyenin oturum salonunda gerçekleştirilen görüşmede halk toplum merkezlerinin mevcut yıla ilişkin etkinlikler takvimleri de görüşüldü. Geleneksel milli ve dini bayramların dışında takvimlerde ayrı ayrı yerleşim yerlerine has yerel gelenekler de yer alıyor. Halk toplum merkezlerinin durumuyla ilgili ayrı yerleşim yerlerinin muhtarları ve halk toplum merkezlerinde çalışanlar periyodik olarak maddi varlıkları kontol ederek sıkı temaslar içerisinde olacaklar. Katılımcılar, insanların halk toplum merkezlerini ziyaret etmek istediklerini ve boş vakitlerini kültürel faaliyetlerle doldurma ihtiyacı duydukları görüşünde hemfikir oldular. Bu ebeveyn ve çocukların, okullar ve halk toplum merkezlerinin temsilcilerinin katılımıyla ortak görüşmeler düzenlenerek olabilir. Momçilgrad Belediyesinin beklentisi 2015 yılı etkinlikler takviminin geçen yıla bakış kültürel etkinlikler bakımından daha zengin olmasıdır.

Görüşmede provalar yapan ve okul dışı çalışmalara katılmak isteyen çocuklar için daha rahat ve konforlu ortam yaratılması amacıyla Nov Jivot Halk Toplum Merkezi'nde yeni onarım çalışmaları yapılacağı anlaşıldı.

Bilindiği üzere geçen yılın sonuna kadar Belediye Çocuk Kompleksi, Vasil Levski Makine Yapımı ve Hafif Sanayi meslek Lisesine yakın eski bir binada faaliyet yürütüyordu. Bu binada koşullar gerekli düzeyde değildi. O zaman Belediye uzmanları binayı kontrol ettikleri sırada duvarlarda sıvaların döküldüğünü, pencerelerden hava sızması nedeniyle kış mevsiminde ısıtılmasının son derece zor olduğunu tespit etmişlerdi.


DİĞER HABERLER