Momçilgrad bölgesinde sonbahar mayeleri sona erdiPazartesi, 28 Ekim 2013

Momçilgrad bölgesinde sonbahar mayeleri sona erdi Momçilgrad (Mestanlı) İlçesi sınırları içerisinde düzenlenen sonbahar mayeleri Raven (Cumayanı) köyünün Barbişte (Bayramlar) Mahallesi'nde yapılan büyük bir mayeyle son buldu. Köy şenliğini Raven köyü sakinleri ve misafirler, Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif, Belediye Başkan Yardımcısı Müh. Mehmet Fahri, HÖH Kırcaali Milletvekilleri Erdinç Hayrullah ve Mustafa Ahmet, Kırcaali İlçesi'nden konuklar şereflendirdiler.

Momçilgrad Belediye Başkanı mayeye gelen her bir misafirle tokalaşıp, gelecek yıllarda yerel yönetimden beklentileri hakkında bilgi alma fırsatını kaçırmadı. Daha sonra Akif Akif, milletvekilleriyle birlikte gelecek yılki mayeye finansal destek toplanılması üzere yapılan ihaleye katıldı.

Organizatörler, Momçilgrad bölgesinde düzenlenen sonbahar mayelerini şereflendiren tüm konuklara özel olarak şükranlarını ifade ettiler. Onlar ilkbahar mayeleri yapılacağını ve birincisinin Gorna Çobanka köyü yakınında mayıs ayının sonunda olacağını belirttiler.


DİĞER HABERLER