Momçilgrad, Bulgaristan Veteran Masa Tenisi Şampiyonasına ev sahipliği yapıyorCuma, 30 Eylül 2016

Momçilgrad, Bulgaristan Veteran Masa Tenisi Şampiyonasına ev sahipliği yapıyorMomçilgrad (Mestanlı) kasabasında bugün açılışı yapılan Bulgaristan Veteran Masa Tenisi Şampiyonasına tüm Bulgaristan'dan 14 erkek ve 2 bayan takımdan 65 yarışmacı katılıyorlar.

Şampiyona Momçilgrad Belediye Başkanı Müh. Sunay Hasan'ın himayesi altında gerçekleşiyor. Şampiyonanın açılışında Belediye Başkanı Müh. Sunay Hasan ve Bulgaristan Master Sporcuları Federasyonu Başkanı Zdravka Yordanova hazır bulundular.

Müh. Sunay Hasan, "Momçilgrad masa tenisi alanında uzun yıllık geleneklere sahip" dedi.

Belediye Başkanı, çoğu Momçilgrad sakinlerinin olduğu gibi kendisinin de bu sporu yaptığını sözlerine ekledi.

Bulgaristan Master Sporcuları Federasyonu Başkanı Zdravka Yordanova, "Momçilgrad'da böyle karşılanmam benim için güzel bir sürpriz oldu" dedi. Yordanova, Belediye Başkanına teşekkür etti ve federasyon adına bir onurluk sundu.

Uluslararası Veteran Masa Tenisi Derneği Başkan Yardımcısı Dimitır Karaivanov, Momçilgrad Onursal Vatandaşı olan masa tenisi şampiyonu Daniela Gergelçeva'nın şampiyonanın katılımcılarına tebrik mesajını okudu.

Belediye Başkanı Müh. Sunay Hasan ve Bulgaristan Master Sporcuları Federasyonu Başkanı Zdravka Yordanova ve yerel masa tenisi kulübü başkanı Ersin Ömer, Gelgelçeva'nın çeşitli yarışmalarda kazandığı kupaları sundular.

Resmi açılıştan sonra Müh. Sunay Hasan ve Dimitır İvanov, gösteri amaçlı kısa süren bir masa tenisi maçı yaptılar.


DİĞER HABERLER