Momçilgrad Ev Tipi Yerleştirme Merkezi’nin resmi açılışı yapıldıPerşembe, 26 Mart 2015

Momçilgrad Ev Tipi Yerleştirme Merkezi’nin resmi açılışı yapıldıMomçilgrad (Mestanlı) Belediyesi'nin bir projesi kapsamında kurulan Ev Tipi Yerleştirme Merkezi'nin resmi açılışı yapıldı. Merkezin faaliyeti Kırsal Kesimlerin Kalkınması Programı kapsamında finanse edilmektedir. Sosyal hizmet, İnsan Kaynaklarının Gelişimi Programının Tek Bir Çocuğu Dahi Terk etmeyelim tedbiri gereğince sunulmaktadır.

Törene katılan Kırcaali Sosyal Yardımlar İl Müdürü Nermin Mehmet, "Momçilgrad Belediye Başkanı'na Ev Tipi Yerleştirme Merkezi'ne yerleştirilenlere sunulan muhteşem koşullar için teşekkür etmek istiyorum. Buraya yerleştirilen çocukların şefkat ve sevgi bulacakları kanaatindeyim" dedi.

Kırcaali Vali Yardımcısı Selviye Ahmet, bu merkezde kalan 9 çocuğa sağlık ve mutluluklar diledi.

Açılışta Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif, "Bugün çifte bayram kutluyoruz. Çünkü merkezin açılışı Hıristiyan inancına göre, 25 Mart 'Hz. Meryem'e Müjde Günü'ne denk geldi. Bugün resmi olarak çok sayıda çocuğumuzun geleceği açısından önemli bir projeyi başlatıyoruz. Ülkemizin sevgi ve şefkate muhtaç çocuklarla ilgilenmesi gerekir. Yeni evler onlara yüreklerinin dilediği sevinci getirsin" diye konuştu.

Ev Tipi Yerleştirme Merkezi Müdürü Necibe Emin, "Her bir çocuğun ebeveynlerinden ilgi, sevgi ve şefkat görme imkanı olmuyor. Bir çocuğun eve benzer bir ortamda büyütülmesi için bizim hizmetimizin olduğu gibi sosyal konut hizmeti sunulmaya başlandı" diye bildirdi.

Proje yöneticisi Vanya Petrova, merkezin risk altındaki 12 çocuk kapasiteli olup ihtiyaç halinde daha 2 engelli çocuğun yerleştirebileceğini belirtti. Şu anda sosyal hizmetten yararlanan 10-15 yaş arasında 9 çocuk yerleştirilmiştir. Daha 5 çocuğun yerleştirilmesi bekleniyor.

Açılış programı kapsamında Ev Tipi Yerleştirme Merkezi'nden çocuklar ve Momçilgrad Belediye Çocuk Kompleksi'nden amatör gruplar zengin bir gösteri sundular.

Merkezin açılış kurdelesini Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif, Yerel Meclis Başkanı Müh. Sunay Hasan, Kırcaali Vali Yardımcısı Selviye Ahmet ve Sosyal Yardımlar İl Müdürü Nermin Mehmet kestiler.

Açılıştan sonra konuklar donanımı yapılan oturma odası, yatak odaları, personel için çalışma odalarını gezdiler.Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER