Momçilgrad hastanesi, 2019 mali yılını karla kapattıPerşembe, 28 Mayıs 2020

Momçilgrad hastanesi, 2019 mali yılını karla kapattıMomçilgrad (Mestanlı) Belediye Meclisi, kasabadaki Dr. Sergey Rostovtsev Hastanesi 2019 Yılı Mali Tablo Raporunu kabul etti. Yerel Meclisin olağan toplantısında yapılan rapor oylamasında 26 Meclis Üyesi kabul oyu kullanırken 3'ü çekimser kaldı.

Toplantı, çeşitli gruplardan belediye meclis üyelerinin katılımıyla son derece verimli bir tartışma yarattı. Uzun bir süreden sonra ilk kez Momçilgrad hastanesi mali yılı kârla kapattı.

Hastane Müdürü Dr. Mladen Kırov, "Bunun başlıca nedeni, Sağlık Bakanlığı ile imzalanan belediye hastanelerine 330 bin BGN miktarda destek verilmesine ilişkin sözleşmedir" diye açıkladı. Dr. Kırov, ana hedefin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünün açılması olmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi. Bu bölüm, yıllar önce uzman eksikliği nedeniyle kapatıldı.

Bölgeden çocuk doktorları ile hastaneye celbedilmesi üzere görüşmeler yapıldı. Şu anda hastanede İç Hastalıkları Bölümü, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü ve Sinir Hastalıkları Bölümü olmak üzere üç bölüm bulunuyor.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, "Momçilgrad ilçesi sakinleri kaliteli sağlık hizmetlerine layıktır ve bunu sağlamak onların çıkarlarına hizmet edeceğimize yemin eden hepimize bağlıdır. Ortak çabalarla kamu-özel sektör ortaklığı yapma fikrimizi gerçekleştireceğimize inanıyorum, çünkü hastanemizin binası Güney Bulgaristan'daki en modern olanlardan biridir" diye kaydetti. Belediye Meclis Başkanı Ersin Ömer, Dr. Sergey Rostovtsev Hastanesinin tüm bölümlerinin tam kapasite çalışması için yeni doktorları çekme gereğini vurguladı.


DİĞER HABERLER