Momçilgrad hastanesinde koronavirüs hastaları için ayrı bir servis oluşturlduSalı, 31 Mart 2020

Momçilgrad hastanesinde koronavirüs hastaları için ayrı bir servis oluşturlduMomçilgrad (Mestanlı) hastanesinde gerekirse koronavirüs (Covid-19) hastalarının yatırılacağı ayrı bir girişe sahip izole edilmiş bir servis oluşturuldu. Şu anda 12 hasta yatağı hazırlanmıştır, ancak gerekirse sayıları iki katına çıkarılabilir.

Servis diğerlerinden tamamen tecrit edilmiş durumda ve Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği tüm gereklilikler karşılanmıştır. Tedavi kuruluşunu ziyaret ederek çalışanlarla görüşen Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, buna ikna oldu.

Hastanenin yönetimi, 24 saat vardiyalı çalışmak üzere 3 ekip oluşturdu. Her ekip bir doktor, 3 hemşire ve bir hemşireden oluşmaktadır. Tecrit edilen serviste orta vakalar, daha ağır vakalar ise Kırcaali'deki hastanede tedavi edilecektir. Momçilgrad'daki hastane gerekli kişisel koruyucu ekipmanlara sahiptir.

Belediye Başkanı İlknur Kazim," Tüm standartlar karşılanmıştır. Servisin ayrı bir girişe sahip olması ve insan akışlarının karışmasına izin verilmemesi önemlidir. Hastane koronavirüs vakalarına cevap vermeye hazır" diye kaydetti.

Belediye Başkanı, kasabada çalışan aile hekimleriyle de görüştü. Aile hekimleri, ayrıntılı talimatlar aldıklarına ve bir koronavirüs vakasında nasıl davranacaklarının farkında olduklarına kanaat getirdiler. İlknur Kazim, belediyenin aile hekimlerine güvenlik kaskları sağlamayı taahhüt etti.


DİĞER HABERLER