Momçilgrad Hastanesi'nin bahçesinde ıslah çalışmaları yapılacak, ilçede yeni çocuk oyun alanları kurulacakCuma, 29 Ağustos 2014

Momçilgrad Hastanesi'nin bahçesinde ıslah çalışmaları yapılacak, ilçede yeni çocuk oyun alanları kurulacakMomçilgrad'da (Mestanlı) üç anaokulu ve Raven (Yeni Cuma) ve Nanovitsa (Alibey Konağı) köylerindeki anaokulların bahçelerine çocuk oyun alanları kurulacak. Bunun için gerekli kaynaklar Çevre ve Su Bakanlığı'nın (MOSV) 2014 Temiz Bir Çevre İçin adındaki ulusal kampanya kapsamında sağlandı.

Raven'deki anaokulda temizleme, yeşillendirme ve islah çalışmaları yapılacak. Anaokul yöneticileri, projenin çevre kültürü bilincinin oluşturulması ve çevrenin korunmasına katkıda bulunacağını düşünüyorlar. Nanovitsa'daki Prolet Anaokulu'nda çocuk köşesi oluşturulması, bahçede temizleme, yeşillendirme ve islah çalışmaları yapılması amaçlanıyor. Momçilgrad'daki Ştastlivo Detstvo Anaokulu'nda projenin gerçekleştirmesinin çocukların çevreyi temizleme ve koruma fikrini benimsemelerine ve katı atkıların ayrı toplanması konusunda bilgilerinin pekiştirilmesine katkı sağlaması bekleniyor.

MOSV'un kampanyası kapsamında kasabadaki Dr. Sergey Rostovtsev Hastanesi'nin bahçesinde de ıslah çalışmaları yapılacak. Bahçede kameriye kurulacak, dinlenmek için ayrıca bir alan oluşturulacak. Bunun dışında çim ve gül ekilecek, fidan dikilecek. Projenin tutarı 8 364 leva.

2014 Temiz Çevre İçin Kampanyası'nın sonucunda çevre kültürü bilincinin oluşturulması ve çevreyi koruma alanındaki çağdaş eğilimlerin korunması amaçlanıyor. Ekoloji bilincinin arttırılması, çevreye karşı olumlu yaklaşımın oluşması ve çevreyi koruma arzusunun güçlendirilmesi düşünülüyor.

Hatırlatmak gerekirse, Momçilgrad Belediyesi kendi kaynaklarıyla Çukovo (Tokmaklıdere), Postnik (Ahat Baba), Ptiçar (Ahatlar), Zagorsko (Sulumlu), Lale (Karaköy), Sindeltsi (Sindelli), Celepsko (Celepler), Çayka (Memüköy) ve Neofit Bozvelievo (Alfatlı)köylerinde olmak üzere toplam 9 çocuk oyun alanı inşa etmektedir.


DİĞER HABERLER