Momçilgrad hastanesinin Covid-19 bölümü onarılacakÇarşamba, 27 Ekim 2021

Momçilgrad hastanesinin Covid-19 bölümü onarılacak

Momçilgrad (Mestanlı) Dr. Sergey Rostovtsev Hastanesi, Bulgaristan'da Sağlık Bakanlığının bir projesi kapsamında Covid-19 bölümlerinin onarılacağı 15 hastaneden biridir. Proje finansmanı, 2014-2020 Dönemi Büyüyen Bölgeler Operasyonel Programı Krizin Üstesinden Gelmek İçin Sağlık Sistemine Destek Öncelik Ekseni Pandemi ile Mücadele Tedbirleri Prosedürü kapsamında sağlanmaktadır. Onarım çalışmalarının yanı sıra sağlık kuruluşlarına, ihtiyacı hastaneler tarafından belirlenen ve Sağlık Bakanlığı uzmanları tarafından onaylanan makine ve teçhizat teslim edilecektir.

Momçilgrad hastanesine portatif bir X-ray cihazı, ultrasonografi, hasta başı monitörleri, elektrokardiyograf, defibrilatör, rotametre, resüsitasyon hasta yatakları, hastane atıklarının bertarafı ve hastaları kaldırma ve taşıma sistemi sağlanacak.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı, koronavirüs enfeksiyonu olan hastaların sağlık hizmetlerine daha iyi erişimini, hastalığın teşhis ve tedavisini sağlamak için ihtiyaç duyulan tıbbi ekipman paketini sağlayacak.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, “Momçilgrad ilçesi sakinlerine kaliteli sağlık hizmeti sağlamak bizim ana politikamızdır. Geçen yıllarda Dr. Sergey Rostovtsev Hastanesine koşulların üst düzeyde olabilmesi için sistematik bakım sağladık. Hastaneye ihtiyaç olmadığı yönünde sık sık eleştiri aldık. Koronavirüs salgını ile ilgili durum, sağlık politikamızın ileri görüşlü ve doğru olduğunu gösterdi” diye kaydetti.


DİĞER HABERLER