Momçilgrad İlahiyat Lisesi'nden Haskovo hastanesine 3D koruyucu maske bağışıÇarşamba, 29 Nisan 2020

Momçilgrad İlahiyat Lisesi'nden Haskovo hastanesine 3D koruyucu maske bağışıMomçilgrad (Mestanlı) İlahiyat Lisesi Müdürü Ahmet Bozov ve Yardımcısı Nurettin Çakır'ın şahsında okul yönetimi, Haskovo (Hasköy) şehrindeki Çok Yönlü Aktif Tedavi Hastanesi'ne 90 adet koruyucu 3 D maske bağışında bulundu. Bağış takdiminde Haskovo Bölge Müftüsü Basri Eminefendi de hazır bulundu. Bağış, Haskovo Hastanesi Müdürü Dr. Georgi Nikolov Gelov tarafından kabul edildi.

Momçilgrad İlahiyat Lisesi, koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ülkemizde ilan edilen olağanüstü halin başından beri küresel salgın koşullarında sağlık görevlilerinin mücadelesini ve güvenliğini desteklemek için mevcut kaynakları kullanmaya devam ediyor. Okulun yönetimi yüzlerce koruyucu maske üretip Kırcaali İlinde ve başka yerlerde bulunan hastanelere bağışladı.

Momçilgrad İlahiyat Lisesi, koronavirüsle mücadelede ön saflarda yer alan sağlık görevlilerine faydalı oluncaya kadar 3D koruyucu maske üretimi çalışmalarına devam etmeye hazır bulunuyor.

Haber: L. ÇAUŞEVA


DİĞER HABERLER