Momçilgrad ilçesinde koruma altına alınan ve merkezi anaokulu ve okulların listesi güncellendiCumartesi, 31 Temmuz 2021

Momçilgrad ilçesinde koruma altına alınan ve merkezi anaokulu ve okulların listesi güncellendi

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Meclisi, 2021-2022 eğitim öğretim yılı için ilçedeki devlet tarafından koruma altına alınan ve merkezi anaokulu ve okul statüsüne sahip olacak eğitim kurumlarının listesini onayladı. Toplantıda buna ilişkin iki taslak karar Meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle onaylandı. Zvezdel (Gökviran) ve Nanovitsa (Alibeykonağı) köylerinde bulunan iki anaokulu ve iki okulun mevcut devlet tarafından koruma altına alınan anaokulu ve okul statüsünün devam etmesi önerisi onaylandı.

Belediye Meclis üyeleri ayrıca ilçede bulunan 4 anaokulu, 1 lise ve 5 ilköğretim okulunun merkezi anaokulu, lise ve ilköğretim okulu statüsünün devam etmesi gerektiğine karar verdiler.

Karar, koruma altında olan ve merkezi okul ve anaokullarındaki sınıflarda ve çocuk gruplarında daha az sayıda öğrenci ve çocuk bulunmasına imkan veriyor. Merkezi okulların tam gün eğitim yapılmasının düzenlenmesi ve 1'den 7'inci sınıfa kadar öğrencilere öğle yemeği sağlanması için ek kaynaklar tahsis ediliyor. Merkezi anaokulu ve okul statüsünde olan eğitim kurumlarına araçla giden çocuk ve öğrencilere ücretsiz okul servisi sağlanıyor.

Yerel Meclis üyeleri, harcama yetkisi devredilen bütçe tahsis sisteminin uygulanmadığı anaokulları ve şubelerinde gruplarınve gruplardaki çocuk ve öğrenci sayılarını belirleyen taslak kararı da onayladılar.


DİĞER HABERLER