Momçilgrad ilçesinde merkezi anaokulu ve okulları listesi güncellendiÇarşamba, 29 Temmuz 2020

Momçilgrad ilçesinde merkezi anaokulu ve okulları listesi güncellendi Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Meclisi, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı için ilçede merkezi anaokulu ve okul statüsüne sahip olacak eğitim kurumları listesini onayladı. Toplantıda buna ilişkin iki taslak karar Meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle onaylandı. Zvezdel (Gökviran) ve Nanovitsa (Alibeykonağı) köylerinde bulunan anaokulları ve okulların mevcut merkezi anaokulu ve okul statüsünün devam etmesi önerisi onaylandı.

Belediye Meclis üyeleri ilçede bulunan 5 anaokulunun, 1 lisenin ve 5 ilköğretim okulunun merkezi anaokulu, lise ve ilköğretim okulu statüsü kazanmaları gerektiğine karar verdiler.

Karar, merkezi ve koruma altında olan okullarda ve anaokullarında sınıflarda ve çocuk gruplarında daha az sayıda öğrenci ve çocuk bulunmasına imkan veriyor. Merkezi okulların tam gün eğitim yapılmasının düzenlenmesi ve 1'den 7'inci sınıfa kadar öğrencilere öğle yemeği sağlanması için ek kaynaklar tahsis ediliyor. Merkezi anaokulu ve okul statüsünde olan eğitim kurumlarına araçla giden çocuk ve öğrencilere ücretsiz okul servisi sağlanıyor.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, "Eğitim, belediyemizin temel öncelikleri arasında. Kararları oybirliği ile onaylayan Belediye Meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Bu kararlarla mevcut anaokulların ve okulların varlığını sürdürmesi garanti altına alındı. 21. asırda çocukları eğitime erişimden mahrum bırakmamız gibi bir şey düşünülemez" diye kaydetti.


DİĞER HABERLER