Momçilgrad Meclisi, iki okulu koruma altındaki okullar olarak belirlediCuma, 29 Mayıs 2015

Momçilgrad Meclisi, iki okulu koruma altındaki okullar olarak belirledi  Momçilgrad (Mestanlı) Meclisi olağan oturumunda Belediye Başkanı Akif Akif'in teklifi üzerine gelecek öğretim ve eğitim yılında iki okulu koruma altında olan okullar olarak belirledi.

Meclis üyeleri Nanovitsa (Alibey Konağı) Sveti Sveti Kiril ve Metodiy İlköğretim Okulu ve Zvezdel (Güren) Nikola Yonkov Vaptsarov İlköğretim Okulu'nun koruma altında olan okullar olarak belirlenmesine onay verdiler. Bu iki okul şu anda da benzeri bir statüse sahip, gelecek ders yılında da koruma altında olmaları 2016 mali yılında ek bir bütçe verilmesini sağlayacak.

Belediye Başkanı'na Eğitim ve Bilim Bakanının onayına sunulması üzere okulların koruma altında olan okulların güncellenmiş listesinde kalması için gerekçeli bir öneri hazırlaması görevi verildi.

Hatırlatmak gerekirse, Gruevo (Hayranlar), Nanovitsa ve Raven (Yeni Cuma) köylerindeki eğitim kurumları Yeşil Yatırımlar Ulusal Programı kapsamında tamamen yenilenecek.

Bu yıl daha önce Ulusal Güven Çevre Fonu Yönetim Kurulu, Momçilgrad Belediyesinin toplam tutarı 1 495 962,2 leva olan dört projesinin finanse edilmesini onayladı.

Onarım kapsamında dış duvar yalıtımı, çatı izolasyonu, doğramaların yenilenmesi, aydınlatmada enerji tasarrufuna ilişkin önlemler alınması ve yeni ısıtma tesisatları ve kazanları kurulması ve mevcut olanların yenilenmesi çalışmaları yapılacak.

Kapsamlı projenin tamamlanması sonucunda Momçilgrad İlçesinde bulunan tüm belediye okulları tamamen yenilenmiş binalara sahip olacak.


DİĞER HABERLER