Momçilgrad Naim Süleymanoğlu halter takımı, Bulgaristan birincisi olduPazartesi, 28 Kasım 2022

Momçilgrad Naim Süleymanoğlu halter takımı, Bulgaristan birincisi oldu

Momçilgrad (Mestanlı) şehrindeki efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun ismini taşıyan halter kulübü, Haskovo (Hasköy) şehrinde düzenlenen Ferdi ve Takım Bulgaristan Halter Şampiyonası’nda takım mücadelesinde birinciliği elde etti. Bulgaristan şampiyonları Ayşe Mehmedova ile Anife Behçet, kendi kategorilerinde tüm rakiplerine galip gelerek mutlak bir zafer elde ettiler.

76 kg altı kategorisinde yarışan Ayşe, koparmada 80 kg, silkmede ise 65 kg ağırlığı kaldırdı. En ağır sıklet 87 kg üstü kategorisinde Anife, koparmada 68 kg ve silkmede 52 kg ağırlığı kaldırmayı başardı.  

13 yaş altı minik kızlarda 35 kg altı kategorisinde Elena Georgieva altın madalya kazandı. Elena, koparmada 30 kg ve silkmede 25 kg ağırlığı kaldırmayı başardı.

Sedef Halibram, 59 kg altı kategorisinde kendi ağırlığından daha fazla ağırlık kaldırdı, ancak finali ikinci sırada tamamladı.

Kulübün teknik direktörü Valentim Gemedjiev ve Bulgaristan şampiyonları Ayşe Mehmedova ile Anife Behçet, Belediye Başkanı İlknur Kazim ile belediye yönetimi tarafından tebrik edilerek ödüllendirildiler.


DİĞER HABERLER