Momçilgrad parkında kurulan satranç sahası hizmete açıldıÇarşamba, 30 Nisan 2014

Momçilgrad parkında kurulan satranç sahası hizmete açıldıDün Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında parkta kurulan satranç sahasının resmi açılışı gerçekleştirildi. Bu sahada satranç oyunu oynamak isteyenlerin önceden belediyede kaydını yaptırmaları gerekiyor.

Satranç sahası kurulması fikri, Momçilgrad Rotary Kulübü Başkanı Dinçer Mustafa ve Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü Başkanı Güzin Ciravoğlu'nun girişimiyle gerçekleşmiştir. Dün ikisi kasaba parkında açık kurulan satranç sahasını hizmete açtılar. Açılış töreninde eskiden yerel Rotary Kulübü Üyesi olan Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif, Bulgaristan 2482 Bölge Guvernörü Dr. Valentin Stoyanov ve Türkiye 2420 Bölge Guvernörü Halük Ulusoy da yer aldılar. Ayrıca törende Belediye Başkan yardımcıları Erol Mehmet, Sevdalin Ognyanov ve Mehmet Fahri, Belediye Sekreteri Ceylan Süleyman, Kırcaali Rotary Kulübü Başkanı Gavrail Gavrailov, kulüp üyeleri, misafir ve pek çok vatandaş hazır bulundular.

Momçilgrad Rotary Kulübü Başkanı Dinçer Mustafa, satranç sahası fikrinin iki Rotary kulüpleri arasındaki iyi ilişkiler ve bölge guvernörlerinin girişimciliği sayesinde gerçekleştiğini vurguladı.

Belediye Başkanı, "Girişimin gerçekleşmesinden dolayı iki Rotary kulüplerine özel teşekkürlerimi sunmak isterim. Bu satranç sahasının çocuklarımızın biraz da olsa bilgisayarlardan uzaklaşıp kasaba parkına gelmelerine imkan verecek" dedi. Sayın Akif, ileride Momçilgrad Belediyesinin himayesinde burada öğrenci oyunları ve amatör satranç turnuvaları gerçekleştirileceğini duyurdu.

İlk satranç oyunu Akif Akif ve Bölge Guvernörü Valentin Stoyanov oynadılar. İlk hamleden sonra ikisi de oyunun beraberlikle sonuçlanmasına razı oldular.

Momçilgrad, Kırcaali ve Edirne'de satranç sahalarının kurulmasıyla Rotaru kulübü başkanları ortak çabalarla daha başka yeni ortak projeler gerçekleştirilmesi ümidini ifade ettiler.


DİĞER HABERLER