Momçilgrad’da 17 Mayıs Bulgaristan Spor Bayramı Etkinliği yapıldıÇarşamba, 17 Mayıs 2023

Momçilgrad’da 17 Mayıs Bulgaristan Spor Bayramı Etkinliği yapıldı

Momçilgrad (Mestanlı) şehrindeki beş spor kulübünden antrenörler ve sporcular, 17 Mayıs Bulgaristan Spor Bayramı ve spor alanında çalışanlar için meslek bayramını kutlamak üzere Rodopi Spor Kompleksi’nde bir araya geldiler.

Belediye Başkanı İlknur Kazim, kutlama etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Momçilgrad, Bulgaristan’da sporda bir isim olarak giderek daha fazla yer ediniyor ve bununla birlikte çeşitli spor dallarında mevcudiyet ufkunu genişletiyor. Her birinize çabalarınız ve enerjiniz için teşekkür ederim. Başarılarınız ilçemizin adını Bulgaristan sınırlarının ötesinde de duyurmaya başladı. Sizlere sporcu sağlığı, onurlu bireyler ve başarılı sporcular olarak gelişmeye devam etmenizi dilerim” diye kaydetti. Belediye Başkanı, Momçilgrad Belediyesi'nin geçen yıllarda Avrupa Birliği (AB) destekli projeler ve programların uygulanmasından başka şehirdeki ve yerleşim yerlerindeki spor altyapısını iyileştirmek için kendi bütçesinden ayrılan mali kaynaklar da harcadığını vurguladı.

Kazim, “Yeni yetişenlerin beden eğitimi ve spora olan ilgisini arttırmak için spor için uygun koşulların sağlanması ve kulüplerimizin faaliyetlerine destek verilmesi önceliğimizdir” dedi.

Momçilgrad'da futbol, ​​masa tenisi, halter, güreş ve boks olmak üzere toplam beş spor kulübü faaliyet göstermektedir. Kulüplerde farklı yaş gruplarından 150'den fazla genç eğitim alıyorlar. Mevcut spor sezonunda Momçilgrad, 13 yaş altı kategorisinde masa tenisinde Bulgaristan şampiyonlukları, halterde 4 Bulgaristan şampiyonluğu ve güreşte bir ülke ikinciliği elde etti.


DİĞER HABERLER