Momçilgrad’da Arefe gününde pişi ikramı geleneği devam ediyorCuma, 16 Temmuz 2021

Momçilgrad’da Arefe gününde pişi ikramı geleneği devam ediyor

Kurban Bayramı'nın Arefe gününde (Pazartesi) saat 10.00’dan itibaren Momçilgrad (Mestanlı) merkezinde 1 500 pişi ikram edilecek. Girişim iki yıl öncesine dayanıyor ve Momçilgrad halkı için bir gelenek haline geldi. Şehir merkezinde yer alan Nuri Adalı Parkında kurulacak bir çadırda hazırlanacak pişiler, Hak ve Özgürlükler Hareketi Gençlik Kolları Momçilgrad İlçe Teşkilatı üyesi gençler tarafından şehrin sakinleri ve misafirlerine ikram edilecek. Pişi ikramına Belediye Başkanı İlknur Kazim ve HÖH Momçilgrad İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Osman da katılacaklar. Pişiler, yerli usta aşçılar tarafından özel bir tarife göre yerinde hazırlanacak.

HÖH Momçilgrad İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada, “Tüm hemşerilerimizi bölgemizde eski bir geleneğe sahip çıkmaya ve birlikte yemeklerimizi paylaşmaya davet ediyoruz” denildi.

Parti teşkilatı girişimin, Momçilgrad'da Pişi Festivali düzenlenmesine katkıda bulunmasını amaçlıyor. Böyle bir festivalin Bulgaristan'ın her yerinden ve yurt dışından gelecek insanların ilçe sakinlerinin yaşam tarzı ve gelenekleriyle tanışmalarına yardımcı olacağı belirtiliyor.


DİĞER HABERLER


23 Şubat 2024