Momçilgrad’da Belediye Başkanı ve öğrenciler, 100 fidan dikimi yaptılarCuma, 27 Mart 2015

Momçilgrad’da Belediye Başkanı ve öğrenciler, 100 fidan dikimi yaptılarMomçilgrad (Mestanlı) Belediye çalışanları ve kasabadaki okullardan öğrenciler 100 fidan diktiler. Bununla ilçe sınırlarında ağaçlandırma kampanyası başlatıldı. Fidan dikim çalışması Novo Sokolino (Atmacalar) köyüne giden yola yakın yeşillik bir alanda yapıldı.

Dikilen fidanlar karameşe fidanıdır. Fidanlar Momçilgrad Devlet Orman İşletmesi tarafından Orman Haftası girişimi kapsamında sağlandı. Ağaçlandırma kampanyası Belediye Başkanı Akif Akif tarafından başlatıldı. Belediye Başkanı, bölgenin ağaçlandırılmasına yönelik girişimi destekleyen herkese kalbi teşekkürlerini sundu.

Belediyenin bu çalışması kasabanın daha da yeşil ve cazibeli bir görünüme kavuştuğu bir sürü ağaçlandırma çalışmaların bir parçasıdır. Daha 2 000 atlas sediri fidanın apartman arası alanlara, yeşil alanlara, okul ve dini binaların bahçelerine dikimi yapılacak.

Momçilgrad Belediyesi, girişime katılmak isteyen tüm vatandaşlara fidan sağlamaya hazır. Apartman yöneticileri ve teşkilatlar fidan dikilecek yeri belirterek sipariş verebilirler.


DİĞER HABERLER