Momçilgrad'da çevre temizlik kampanyasına 1 600 gönüllü katıldıSalı, 29 Nisan 2014

Momçilgrad'da çevre temizlik kampanyasına 1 600 gönüllü katıldıHafta sonu düzenlenen BTV'nin Bulgaristan'ı Bir Günde Temizleyelim kampanyasına Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında 1 600 gönüllü katıldı. İlçe merkezinden katı atık depolama tesisine toplam 35 tondan fazla katı atık taşındı. En yoğun katılım olan kampanyaya vatandaşlardan başka, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, belediye ve devlet kurumları temsilcileri de katıldılar. Belediye Başkanı Akif Akif, artık dördüncü yıl düzenlenen BTV'nin temizleme kampanyasına aktif olarak katılan Momçilgrad halkını tebrik etti. Kendi maddi imkanlarıyla Belediye çalışanları ilçe sınırları dahilinde oluşturulan 5 yasa dışı çöp alanını temizlediler.

Zornitsa Anaokuluna giden çocuklar anaokulu binasının çevresini ve 11 nolu semtindeki apartmanlar aralarını temizlediler. İlahi Lisesinde okuyan imam-hatip öğrencileri, Rodopi stadyumu yanındaki dereden onlarca çuval çöp topladılar. Sveti Sveti Kiril ve Metodiy Turizm ve Gıda Sanayi Meslek Lisesi öğrencileri bu yıl da kampanyaya katılarak Momçil Yunak Parkı yayındaki merdivenlerin olduğu yeri temizlediler. Kat Mülkiyeti Kanununa göre kayıtlı konutları mesken eden yüzlerce vatandaş da aktif olarak kampanyada yer aldılar.

Raven (Yeni Cuma) ve Nanovitsa (Ali Bey Konağı) köylerindeki okullarda okuyan öğrenciler kötü hava şartlarından dolayı Tatul yakınındaki Orfeyus'un Tapınağını temizleyemediler.

Dr. Petır Beron İlköğretim Okulu öğrencileri Studen Kladenets Geyik Çiftliğini temizlediler. Onların çiftlikteki geyikleri ve Yeni Trakya Altını projesi kapsamında çiftliğe getirilen bizonları da görme fırsatı buldular.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER