Momçilgrad’da çocuk sağlığı hizmetleri hakkında bir kitap tanıtıldıÇarşamba, 27 Temmuz 2022

Momçilgrad’da çocuk sağlığı hizmetleri hakkında bir kitap tanıtıldı

Momçilgrad (Mestanlı) Yeni Hayat Halk Kültürevi’nde şehir ve bölgede çocuk sağlığı hizmetleri hakkında bir kitap tanıtıldı. Etkinlik, Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programı kapsamında düzenlendi. "Momçilgrad Bölgesinde Çocuk Sağlığı Hizmetlerinin Tarihçesinden Kesitler" kitabının tanıtım etkinliğinde kitabın yazarı 94 yaşındaki Dr. Georgi Georgiev de hazır bulundu. Dr. Georgiev, 1955 yılında Momçilgrad bölgesinde çocuk sağlığı hizmetlerinin temellerini atan doktordur.

Doktor, kitabında yaklaşık 70 yıl önce yaşanan ve kitabında anlatılan bazı ilginç hikayelerden kesitlere değindi. Yazar, Momçilgrad hastanesindeki Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nün kuruluşu hakkında merak uyandıran detayların yanı sıra çocuk ölüm oranını sadece birkaç yıl içinde nasıl yüzde 30 oranında düşürmeyi başardığını da anlattı.

Dr. Georgiev'in eski hastaları, Momçilgrad hastanesinde görev yapan doktorlar ve sağlık çalışanları, ilçe sakinleri onu salonda tebrik etmeye geldiler. Kırcaali hastanesi Müdürü Prof. Dr. Todor Çerkezov ve Momçilgrad Belediye Meclis Başkanı Ersin Ömer de etkinlikte hazır bulundular. Belediye Başkanı İlknur Kazim doktora çocuk sağlığı hizmetleri alanında önemli katkılar sağlamasından dolayı özel teşekkürlerini sundu.


DİĞER HABERLER