Momçilgrad’da çocuklara güvenli bisiklet sürme eğitimi verilecekÇarşamba, 14 Temmuz 2021

Momçilgrad’da çocuklara güvenli bisiklet sürme eğitimi verilecek

Momçilgrad (Mestanlı) ilçesinde ikamet eden çocuklara bir ay boyunca güvenli bisiklet sürme eğitimi verilecek.

Bir ay sürecek olan kurs ücretsiz olup Momçilgrad Küçüklerin Antisosyal Davranışlarıyla Mücadele Komisyonu ve Kamu Destek Merkezi tarafından ortaklaşa organize edilmektedir.

Kursa başvuracak çocukların 12-14 yaşları arasında olması ve anne-babalarının Momçilgrad Belediye binası 2. kat, 5 numaralı odadan edinebilecekleri eğitime katılım beyannamesi doldurmaları gerekmektedir. Eğitmen ve kurs hocası ünlü bisikletçi Jelü Mitkov olacak. Kursun açılışı ve ilk ders 23 Temmuz'da saat 9.30'da Nuri Adalı Parkı’nda yapılacak.

Dersler 26 Temmuz'da başlayacak ve 20 Ağustos'a kadar sürecek ve 8.00-10.00 saatleri arasında yapılacak.

Küçük bisikletçiler iki rotayı kullanacaklar:

Rota 1:

Bisikletçilerin toplanma yeri belediye otoparkı olacak.

Güzergâh, Kliment Ohridski Caddesi ile Bratya Miladinovi Caddesi arasındaki kavşakta bulunan demiryolu geçidindeki 2 nolu makasçı binasından başlamaktadır. Sedlari (Semerciler) köyü yönündeki Vırbitsa Nehri (Söğütlü) üzerindeki asma köprüye giden toprak bir yol tutulacak. Köprüden hemen sonra sağa dönülerek Makas yolu istikametindeki yeni köprüye giden bahçelerin içinden geçen toprak yoldan gidilecek. Daha sonra köprünün altından geçilecek ve araba yolundan devam edilecek. Yeni yola paralel olarak tarlaların içinden geçen toprak yoldan Vırhari köyü sapağına kadar gidilecek. Çayırda dinlenilecek ve aynı rotadan geri dönülecek.

Rotanın toplam uzunluğu yaklaşık 9 km'dir.

Rota 2:

Bisikletçilerin toplanma yeri belediye otoparkı olacak.

Güzergâh, Kliment Ohridski Caddesi ile Bratya Miladinovi Caddesi arasındaki kavşakta bulunan demiryolu geçidindeki 2 nolu makasçı binasından başlamaktadır. Solid State Market’e giden toprak yoldan gidilecek. Daha sonra asfalt yola çıkmadan düz devam edilecek ve daha sonra yeni yolun alt tarafından sola dönülecek. Orman İşletme Müdürlüğüne ait bir binanın yanından geçen toprak yoldan sonra yeni su arıtma tesisine giden Suşevo (Kıvrıklar) köyüne paralel araba yolundan devam edilecek. Sağa dönülerek toprak yoldan taş ocağı yolunun çıkışına kadar düz devam edilecek, burası bir yöndeki güzergahın bitiş noktasıdır. Ardından çeşmede dinlenilecek ve aynı rotadan geri dönülecek.

Rotanın toplam uzunluğu 10 km civarındadır.


DİĞER HABERLER