Momçilgrad'da Dobriç'teki selzedeler için yardım toplanacakPazartesi, 23 Haziran 2014

Momçilgrad'da Dobriç'teki selzedeler için yardım toplanacakMomçilgrad (Mestanlı) kasabasında Bulgaristan'ın Dobriç (Hacıoğlu Pazarcık) şehrinde meydana gelen sel felaketinden zarar görenlere yardım edilmesi üzere yardım toplama noktası açılıyor. Girişim, facebook sosyal paylaşım ağında "Daha Güzel Momçilgrad İçin" adı altında açılan grup tarafından düzenleniyor. Yardım toplama noktası 25 Haziran akşamı saat 18.00'de Momçil Voyvoda sokağında bulunan eski Vergi Dairesi'nin binası önünde açılacak. Momçilgrad Belediyesi, kampanya sırasında toplanacak eşya ve malzemelerin Dobriç'e taşınmasını üstlendi.

Grubun kurucusu Gülşen Ahmedova sayfanın duvarına, "Biz Momçilgradlılar, sevgi ve merhamet dolu daima büyük kalbe sahip olduğumuzu kanıtlamışızdır.

Selzedelere elimizi uzatarak, bunu bir kez daha gösterelim. Küçük de olsa iyilik yaptığımız zaman bize daha büyük iyilik ile geri döner" diye yazıyor.

Momçilgrad İş Bürosu Müdürü olan Gülşen Ahmedova, Dobriç'te kurulan Afet Koordinasyon Kurulu ile temaslara geçerek, ihtiyaçlar konusunda bilgi almıştır. Kurulun temsilcileri, hijyen ve temizlik malzemeleri, battaniye, elbise, gıda, kürek, lastik çizmeler ve kovalara ihtiyaç duyulduğunu bildirmişlerdir.

Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif, sel felaketinde hayatını yitiren tüm vatandaşların ailelerine ve yakınlarına bizzat kendi ve Momçilgrad İlçesi halkı adına başsağlığı ve sabır dileklerinde bulunuyor.

Varna ve Dobriç şehirlerinde yaşanan sel faciasından dolayı bugün Momçilgrad İlçesinde yas ilan edildi.


DİĞER HABERLER