Momçilgrad’da düzenlenen retro araba geçit törenine 30'dan fazla araba katıldıPazartesi, 01 Ağustos 2022

Momçilgrad’da düzenlenen retro araba geçit törenine 30'dan fazla araba katıldı

Momçilgrad (Mestanlı) şehir parkında düzenlenen ilk retro araba geçit törenine 30'dan fazla eski model araba katıldı. Etkinlik, Mestanlı Daima Kallbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programı kapsamında düzenlendi.

Retro araba geçit törenine Güney Bulgaristan'ın her yerinden klasik otomobil sahipleri katıldı. Etkinlik, Momçilgrad Belediyesi ve Haskovo (Hasköy) Trakya Klasik Otomobil Kulübü tarafından organize edildi.

Birkaç saat boyunca Rodop şehrinin sakinleri ve misafirleri eski model arabaları hayranlıkla seyrederken araçların sahipleri de memnuniyetle modeller hakkında merak edilen detayları anlattılar ve soruları yanıtladılar. En büyük ilgi uyandıran araba, Amerikalı şeriflerinin kullandığı "Dodge Royal" marka araba oldu. Gösteride ayrıca "Bulgar Renault", "Volkswagen Karmann", "Zhiguli", "Citroen", "Mercedes-Benz", "Moskvich", "Trabant" ve diğer markalar yer aldı. Birinciliği 1969 modeli “Opel GT" marka araba ile Tanyo Jelyazkov kazandı. İkinciliği 1969 modeli "Bulgar Renault" ile Georgi Mihov aldı. Üçüncülük ödülü ise 1963 modeli "Moskvich 407" ile Mehmet Hatip'e verildi.

Momçilgrad Belediye Başkanlığı Kupası 1957 modeli “Dodge Royal”in sahibi İvan Nikolov'a gitti. Ödül töreninin ardından Belediye Başkanı İlknur Kazim başta olmak üzere retro araba geçit töreninin katılımcıları Momçilgrad sokaklarında bir geçit töreni düzenlediler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER