Momçilgrad’da Noel ve Yılbaşı ağacının ışıkları yakıldıPerşembe, 02 Aralık 2021

Momçilgrad’da Noel ve Yılbaşı ağacının ışıkları yakıldı

Momçilgrad (Mestanlı) şehir merkezindeki süslenen Noel ve Yılbaşı ağacının ışıkları yakıldı. Bu, şehirdeki çocukların katıldığı özel bir kutlama töreniyle oldu. Törenin başında dün (01.12.2021) vefat eden Momçilgrad Belediye Meclis Üyesi ve eski Belediye Başkanı Sali Şaban'ın anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Şehir parkında doğal bir köknar ağacının kullanıldığı süslenen ağacın ışıkları, katılımcılar 10'dan 1'e kadar tersten saydıktan sonra yakıldı. Momçilgrad Belediye Çocuk Kompleksi (ODK) tarafından yürütülen kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılan çocuklar bireysel gösterilerle katılımcıları selamladı.  Kutlama programında Noel Baba'nın kendisi de göründü ve çocuklara tatlı ikramında bulundu.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, törende yaptığı konuşmada, “Yaklaşan Noel ve Yılbaşı kutlama günleri, sevdiklerimizle bir araya geldiğimiz ve geçen yılın muhasebesini yaptığımız zamanlardır. Bu günlerde iyi tarafımızı gösterelim, akraba, dost ve komşularla birlikte olalım ama yalnız ve hasta olan insanları da unutmayalım. Merhametli olalım ve özellikle şu anda koronavirüs salgını nedeniyle yaşadığımız krize benzer kriz zamanlarında ihtiyacı olan bir kişiye yardım edelim. Hep birlikte ve birbirimize karşı anlayışlı olduğumuz zaman daha güçlü oluyoruz ve önümüze çıkan engelleri aşabiliriz” diye kaydetti. Belediye Başkanı, ekibinin Noel ve Yılbaşı süslemeleriyle kutlama günlerinden önce Momçilgrad'ı daha güzel bir hale getirmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

Şehir parkında “yıldızlı gökyüzü” tipi hacimli takların kurulduğu köşeler oluşturuldu, kar tanelerinin düşmesini taklit eden ışıklar, ağaçlar ve çalılar parlayan girlantlar ve ağlarla süslendi. Şehrin ana caddesi Gümürcinska Caddesi boyunca hediye paketlerini taklit eden 3D duvar süslemeleri yapıldı. Şehir merkezindeki Nov Jivot Halk Kültürevi binasına da ışık süslemeleri yerleştirildi.


DİĞER HABERLER