Momçilgrad'da sokakların onarım çalışmaları devam ediyorPazartesi, 23 Haziran 2014

Momçilgrad'da sokakların onarım çalışmaları devam ediyorMomçilgrad (Mestanlı) kasabasında Bölgesel İlerleme ve Sürdürülebilir Kalkınma Kamu Yatırım Programı kapsamında iki yeni sokak asfaltlandı. Belediye, atıksu arıtma tesisi projesi kapsamında kazılan sokakların onarımına dair proje kazandı. Çevre Programı kapsamında atıksu arıtma tesisi projeleri gerçekleştiren belediyelere kanalizasyon çalışmalarından dolayı sokak ve kaldırım onarım çalışmalarının bir kısmının kapatılması için kaynaklar öngörülmektedir.

Yeni asfaltlanan sokaklar "San Stefano" ve "Hacı Dimitır", onlardan önce ise "Şipka" ve "26 Aralık" sokakları asfaltlandı. Nikola Yonkov Vaptsarov Lisesi'nin karşısında bulunan "Voynişka" sokağında da yeni asfalt döşeme çalışmalarına başlandı. Projeyi uygulayan şirketten sokağın onarımının bu ay sonuna kadar tamamlanacağını bildirdiler.

Temmuz ayında kasabadaki iki ana sokak olan "Makas" ve "Gümürcinska" sokakları da asfaltlanacak. Su boru hattının yenilenmesinden dolayı "Makas" sokağının asfaltlanması iki aşamada gerçekleştirilecek. İlk önce dönel kavşaktan Posta Şubesi'ne kadar uzanan kısmında asfaltlanma çalışmaları yapılacak. Kalan diğer kısmında da 2 Ağustos 2014 tarihinde düzenlenen Dünya Mestanlılar Buluşması nedeniyle kutlama günlerinden sonra çalışmalar tamamlanacak.

Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif, yerel yönetimin Ağustosta geleneksel Mestanlılar Buluşması'nda kasabanın konuklarını sokakların tamamen yenilenmiş halinde karşılama arzusu içinde olduğunu ifade etmişti.

Belediye yetkilileri, vatandaşların işlerin zorlaştırılmaması veya geciktirilmemesi için asfalt çalışmaları yapılan sokaklara otomobillerini park etmemelerini tavsiye ediyorlar. Onlara inşaat işçilerinin çalışma takvimi hakkında bilgi verilecek.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER