Momçilgrad'da üç kamu binası yepyeni bir görünüme kavuşacakÇarşamba, 01 Şubat 2023

Momçilgrad'da üç kamu binası yepyeni bir görünüme kavuşacak

Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Meclisi’nin son toplantısına alınan karara göre, belediye yönetimi, üç kamu binasının onarımı için proje başvurusunda bulunabilecek. Proje tekliflerinden ikisi için Ulusal Toparlanma ve Sürdürülebilirlik Planı kapsamında hibe başvurusu yapılacak. Projeler, Momçilgrad'daki Zdravets Anaokulu ve Petır Beron İlkokulu içindir. İki binanın dış duvarlarında ısı yalıtımı uygulanması ve çatılarının onarılması planlanıyor. Mevcut aydınlatma armatürlerinin sökülerek yeni LED aydınlatma ile değiştirilmesi planlanmaktadır. Binalarda ısı tedarikinin otomatik kontrolü ve yönetimi için sistemler kurulacak, 30 kWp kapasiteli otonom fotovoltaik enerji sistemleri kurularak devreye alınacak. Her iki binada da engelliler için erişilebilir bir mimari ortam sağlamak üzere hidrolik engelli platformları kurulacak.

Petır Beron İlköğretim Okulu’na yönelik proje aynı zamanda zemin kaplamanın değiştirilmesi, duvarların ve tavanların yeniden boyanması, tuvaletlerin onarımı, yeni ekipman ve mobilya alımı olmak üzere spor salonunun yenilenmesini de kapsıyor.

Momçilgrad Belediyesinin Güzel Bulgaristan Projesi kapsamında proje başvurusunda bulunacağı üçüncü kamu binası ise Nov Jivot Halk Kültür Evi binasının onarımına yönelik olacak. Büyük salonun, zemin kaplamanın değiştirilmesi, sahnenin yenilenmesi, yeni aydınlatma sistemleri kurulmasıyla tamamen yenilenmesi planlanıyor. Yenilemeden sonra ziyaretçiler tamamen yeni koltukların, iç mekan tasarımının ve büyük ekranda film izlemenin keyfini çıkarabilecekler.


DİĞER HABERLER