Momçilgrad’da yeni çok amaçlı spor sahası inşa ediliyorPerşembe, 30 Eylül 2021

Momçilgrad’da yeni çok amaçlı spor sahası inşa ediliyor

Momçilgrad (Mestanlı) şehrinin Orpheus semtinde çok amaçlı bir spor sahası inşa ediliyor. Belediye bütçesinden sağlanan kaynakla inşaatı devam eden projenin yılsonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Orpheus semti sakinleri için yapılan spor sahası, belediyenin mülkiyetinde bulunan 360 metrekarelik bir alanı kaplayacak. Tesis, futbol ve diğer sporlar için suni çim çok amaçlı spor sahasını içerecek. Tesisin hemen yanında çeşitli açık alan fitness ekipmanlarının bulunduğu bir alan olacak. Engelliler de kendileri için özel bir aletin yerleştirileceği sahada fitness egzersizleri yapabilecekler. Proje kapsamında bir kameriye kurulacak, saha içi yollar yapılacak, banklar ve çöp konteynerleri konulacak.

İlknur Kazim, projeyle ilgili şunları kaydetti: "Momçilgrad Belediyesi, yıllardır kitle sporlarına yönelik tutarlı bir politika izlemektedir. Amacımız, dinlenmek için koşullar ve şehirde ve diğer yerleşim yerlerinde spor için fırsatlar yaratmaktır. Şehrin bu bölgesinde bir spor sahası inşa edilmesine ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Orpheus semti sakinlerine verdiğimiz bir taahhüdü yerine getiriyoruz” diye kaydetti. Belediye Başkanı, yine belediye bütçesinden sağlanan finansmanla spor sahasının yanında oyun parkı projesi gerçekleştirileceğini belirtti.


DİĞER HABERLER