Momçilgrad'da yüzme kursunu tamamlayan çocuklar sertifikalarını aldılarSalı, 30 Ağustos 2016

Momçilgrad'da yüzme kursunu tamamlayan çocuklar sertifikalarını aldılar  Momçilgrad (Mestanlı) kasabasında gerçekleştirilen 2016 Yaz Yüzme Kursu'nun bol bol neşe ve eğlenceyle kapanışı yapıldı. Kapanış töreni, Yüzme Kursu'na katılan çocuklar ve çok sayıda ebeveynin de katıldığı Baseyna Kompleksi'nde bulunan açık yüzme havuzunun yanında düzenlendi.

Törende hazır bulunan Momçilgrad Belediye Başkan Yardımcısı Erol Mehmet, selamlama konuşmasında, "Bu kadar çocuğun bir arada olması her zaman bayramdır. Momçilgrad İlçesi'nde bu yıl da yüzme kursu düzenlendiğine seviniyorum" dedi. 2016 Yaz Yüzme Kursu'nun katılmak isteyen tüm çocuklar için ücretsiz olduğunu belirten Erol Mehmet, yüzme eğitmeninden başka antrenmanlar sırasında çocukların sağlığını kontrol eden bir sağlık uzmanı sağlandığına dikkat çekti.

Belediye Başkan Yardımcısı, "Belediye yönetimi gelecek yıl da yüzme öğrenmek isteyenler için ücretsiz yüzme kursu düzenleme imkanı bulacak" dedi.
Yüzme eğitmeni Yanko Stankov, "Momçilgrad Belediyesi'nin her yaz çocuklar için ücretsiz yüzme kursu düzenlemesine ilişkin girişimi çok iyi bir politika" diye kaydetti.

Kursu başarıyla tamamlayan Momçilgrad kasabası ve ilçenin başka yerleşim yerlerinden 6-12 yaş arasında 140 çocuğa yüzme kursu sertifikası verildi. Sertifika töreninden sonra tüm katılımcılara yaş pastası ve meyve suyu ikram edildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER