Momçilgrad’dan çocuklar, bir günlüğüne Bayramiç Belediye Başkanlığı makam koltuğuna oturduSalı, 26 Nisan 2022

Momçilgrad’dan çocuklar, bir günlüğüne Bayramiç Belediye Başkanlığı makam koltuğuna oturdu

Momçilgrad (Mestanlı) şehrinden çocuklar, Momçilgrad’ın kardeş şehri Bayramiç Belediyesini bir günlüğüne yöneten Çocuk Parlamentosunun bir parçası oldular. Momçilgradlı gençler, Türk şehrinin yönetimine ilişkin ana faaliyetler hakkında bilgi sahibi oldular. Bu, Türkiye'de Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilan edilen 23 Nisan’da oldu.

Momçilgrad'dan bir heyet, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun'un davetlisi olarak güney komşumuzun milli bayramı münasebetiyle yapılan kutlamalara katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Osman ve Belediye Sekreteri Zihni Durmuş, kutlamaların konukları oldular. Zengin içerikli hazırlanan kutlama programında çeşitli Balkan şehirlerinden katılımcıların sergilediği çeşitli danslar ve şarkılar yer aldı. Momçilgrad, Nanovitsa (Alibeykonağı) köyündeki Sveti Sveti Kiril ve Metodiy İlköğretim Okulu ve Zvezdel (Gökviran) köyündeki Nikola Yonkov Vaptsarov İlköğretim Okulu tarafından temsil edildi.

İki kardeş şehrin belediye yönetimleri arasında bir çalışma toplantısı da yapıldı. Toplantının odak noktası, Momçilgrad ve Bayramiç arasındaki kültürel ilişkileri aktif olarak geliştirmekti.


DİĞER HABERLER