Momçilgrad'ı bir günde temizleyelim!Cuma, 20 Nisan 2012

Momçilgrad'ı bir günde temizleyelim! Momçilgrad Cami ve Kilise Encümenlikleri, kasaba sakinlerinin 12 Mayıs'ta saat 10.00'dan itibaren mezarlık parklarının temizlenmesine yardımcı olarak, "Bulgaristan'ı Bir Günde Temizleyelim!" girişimine katılmaları çağrısında bulundular. Bu amaçla Momçilgrad Belediyesinin toplanılan çöplerin taşınılmasını ve ayrıca çuvalla eldivenler sağlayacağı açıklandı.

Momçilgrad Belediyesi tüm belediye ahalisinin girişime katılarak, yaşam sürdürdükleri, çocuklarının okudukları ve oynadıkları yerleri temizlemeleri çağrısını yaptı. Gönüllülerin ve organizatörlerin Belediye İdaresinden 3 Mayıs'tan sonra çuval ve eldivenler alabilecekleri belirtildi. Ayrıca girişimle ilgili daha çok bilgi 03631/ 7860 telefonundan alınabilir.

"Bulgaristan'ı Bir Günde Temizleyelim!" girişimi "Let's Do It World!" dünya hareketi çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. 4 yıl önce Estonya'da start alan girişim ülkeden ülkeye yayılmıştır. 2010 yılında yüz milyonlarca gönüllünün ülke temizliğine katılımıyla girişim küresel boyuta ulaşacak. Bulgaristan bu girişime 12 Mayıs 2012 tarihinde katılacak.

Ulusal gönüllü girişimine yapılan hazırlığın bir bölümü olarak her bir vatandaşın ülke çapında en çok çöplük bulunan yerlerin fotoğrafını çekip, belirleyebileceği özel bir internet haritası oluşturuldu. Kampanya ülke çapında gönüllü vatandaşlara açık, her bir kişi temizlik hareketi organizatörü de olabilir. Girişimle ilgili daha ayrıntılı bilgi www.btv.bg/da-izchistim sitesinde bulunabilir.


DİĞER HABERLER