Momçilgrad'ın ana caddesindeki aydınlatma armatürleri yenileniyorCuma, 25 Haziran 2021

Momçilgrad'ın ana caddesindeki aydınlatma armatürleri yenileniyorMomçilgrad (Mestanlı) şehrinin ana caddesinde aydınlatma lambalarını yenileme çalışmaları devam ediyor. Eski aydınlatma armatürleri, enerji tasarruflu ve LED'li armatürlerle değiştiriliyor. 7 metre yüksekliğinde 78 adet aydınlatma direği dikilmesi planlanıyor. Onlar arabalar ve yayalar için iki yönlü aydınlatma sağlayacak. Direklere 80 watt LED ampuller takılacak. Direklere ek olarak kaldırımlarda aydınlatma sağlayacak 3 metre yükseklikte 40 watt gücünde armatürler kurulacak.

Orman İşletme Müdürlüğü binasının yanındaki köprünün aydınlatılması için 3 metre yüksekliğinde 60 watt gücünde yuvarlak LED ampuller takılacak 4 direk kurulması planlanıyor.

Onarım için gerekli fonlar Momçilgrad Belediyesi'nin 2021 yılı bütçesinden sağlandı. LED aydınlatma armatürlerinin yanı sıra şehrin en uzun caddesine yeni çöp kutuları yerleştirilecek. Momçilgrad Belediyesi yönetiminin amacı, kentsel çevrenin iyileştirilmesine yönelik büyük ölçekli proje kapsamında yapılan kaldırım ve bordürlerin yenilenmesiyle caddedeki tüm yer üstü altyapıyı yenilemektir.

Momçilgrad Belediyesi verilen rahatsızlıktan dolayı vatandaşlar ve tüccarlardan özür diler ve anlayışları için teşekkür eder.


DİĞER HABERLER