Momçilgrad’ın çocukları için renkli bir Dünya Çocuk Günü kutlaması



Perşembe, 02 Haziran 2022

Momçilgrad’ın çocukları için renkli bir Dünya Çocuk Günü kutlaması

Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesi tarafından şehirde düzenlenen 1 Haziran Dünya Çocuk Günü kutlama programı bol kahkaha ve neşe içinde geçti. Çocuklar, şehir merkezindeki Nuri Adalı Parkı’ndaki yürüyüş yollarını ve iki aktörün Momçilgrad'ın çocuklarını eğlendirdiği açık sahne alanını doldurdular. İki saat süren şenlik, neşeli oyunlar, danslar, şarkılar ve şakalarla geçti. Küçük yaramazlar, program boyunca Dünya Çocuk Günü Şenliği için Momçilgrad Belediyesi tarafından sağlanan dondurma yediler.

Oyuncuların sahneye çıkışının ardından farklı kurumlardan yetenekli çocuklar, akranlarını söyledikleri şarkılar ve sergiledikleri danslarla selamladılar. Dünya Çocuk Günü Şenliği’ne Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim ve Belediye Meclis Başkanı Ersin Ömer de katıldılar.

Kutlama programı, her çocuğun yaratıcılık becerilerini sergileme fırsatı bulduğu atölye çalışmaları ile sona erdi.

Günün erken saatlerinde Momçilgrad ilçesinin çocuklarına Dünya Çocuk Günü dolayısıyla renkli balonlar hediye edilerek hoş bir sürpriz yapıldı. Belediye Başkanı İlknur Kazim, şehirde kreşlerdeki  çocuk gruplarını ziyaret etti, minikler ise kendisini şiirler ve çocuk şarkıları söyleyerek selamladılar.

Dünya Çocuk Günü, Momçilgrad'da başka bir etkinlik düzenlemek için de bir fırsat oldu. Dıga Engelli Çocuklar Gündüz Bakımevi'nde yapılan kutlama etkinliği, Momçilgrad Belediyesi, Rotary Kulübü ve kurumun yönetiminin girişimiyle düzenlendi. Programda Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, Belediye Meclis Başkanı Ersin Ömer ve diğer belediye yöneticileri de hazır bulundular.

Bakımevi’ndeki çocuklar için ilgi çekici oyunlar düzenlendi ve etkinlik birçok ikramla sona erdi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER